Ελλάδα: Φουλ για άνοδο η Νεανίδων!

Κέρδισε τη Γερμανία και πρόκριση στα ημιτελικά.

Η Εθνική Νεανίδων στο Ευρωπαϊκό Β΄ Κατηγορίας στο Σεράγεβο, κέρδισε σήμερα τη Γερμανία με 54-48 στα προημιτελικά και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά, όπου θα τα δώσει όλα για την άνοδο! Φοβερή για την ελληνική ομάδα η Έλενα Τσινέκε.

Η Γερμανία ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκε με 6-0 και 13-4, 6.30 λεπτά από την έναρξη. Οι Ελληνίδες δεν έβρισκαν λύσεις στην επίθεση και με τρίποντο οι αντίπαλες στο 14ο λεπτό έφτασαν στο +13 (21-8). Κάπου εκεί η Ελλάδα άρχισε στην αντεπίθεση. Βελτίωσε κατά πολύ την άμυνα της και με τις Κολλάτου, Ε.Τσινέκε και Βιντσιλαίου ισοφάρισε σε 23-23. Το τέλος του Α’ ημιχρόνου βρήκε τη Γερμανία να προηγείται με 27-23.

Διαβάστε περισσότερα στο basketnet.gr

Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»
Λεβερκούζεν: Φεύγει ο Μπονιφάτσε - Κλείνει Μπέιερ
Παναθηναϊκός AKTOR: Κυκλοφόρησαν κι εξαφανίζονται τα εισιτήρια για τα playoffs της EuroLeague