Eurobasket 2022: Το πρόγραμμα των μεταδόσεων από την ΕΡΤ
In Time

Eurobasket 2022: Το πρόγραμμα των μεταδόσεων από την ΕΡΤ

Το πρόγραμμα των μεταδόσεων της ΕΡΤ για το Ευρωμπάσκετ

Η Εθνική Ανδρών κάνει την Παρασκευή (2/9) το ντεμπούτο της στο Ευρωμπάσκετ. Η δράση όμως αρχίζει σήμερα με αγώνες σε δύο ομίλους.

Η ΕΡΤ καλύπτει όλη τη διοργάνωση και θα μεταδόσει όχι μόνο τους αγώνες της Εθνικής Ομάδας, που σίγουρα συγκεντρώνουν το μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα των μεταδόσεων στη φάση των ομίλων:

ΠΕΜΠΤΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

18:15-20:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ζ)

21:45-23:45 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΓΑΛΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)

23:45-00:45 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

00:45-02:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ε)

14:30-16:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Ζ)

20:00-22:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΕΛΓΙΟ – ΓΕΩΡΓΙΑ (Ζ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

18:00-20:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

Σύνδεση 17:45

22:00-00:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΙΤΑΛΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ (Ζ)

00:00-01:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

01:00-02:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

12:00-14:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΤΟΥΡΚΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Μ)

15:15-17:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΟΥΚΡΑΝΙΑ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Ζ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

18:00-20:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΣΘΟΝΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ)

22:00-00:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

Σύνδεση 21:45

00:00-01:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

01:00-02:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Μ)

12:00-14:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

15:15-17:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)

20:00-22:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΓΕΩΡΓΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)

18:45-20:45 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

17:15-19:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ (Ζ)

00:30-01:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

01:30-03:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ε)

12:00-14:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ε)

15:30-17:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)

18:45-20:45 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β΄ΟΜΙΛΟΣ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (Ζ)

21:30-23:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β΄ΟΜΙΛΟΣ – ΓΑΛΛΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Ζ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

18:00-20:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

Σύνδεση 17:45

22:00-00:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

00:00-01:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

01:00-02:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11:00-13:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΤΟΥΡΚΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ (Μ)

15:15-17:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ (Ζ)

22:00-00:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΣΕΡΒΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (Ζ)

ΤΡΙΤΗ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

18:00-20:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΛΛΑΔΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ)

Σύνδεση 17:45

22:00-00:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΙΤΑΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)

00:00-01:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

02:00-03:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΛΛΑΔΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ε)

11:00-13:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΣΕΡΒΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (Ε)

15:15-17:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΣΘΟΝΙΑ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Ζ)

20:00-22:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΓΕΩΡΓΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Ζ)

22:00-00:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΙΣΡΑΗΛ – ΣΕΡΒΙΑ (Ζ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

18:15-20:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)

21:30-23:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)

23:30-00:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

00:30-02:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ |Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ

11:00-13:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – ΙΣΡΑΗΛ – ΣΕΡΒΙΑ (Ε)

14:30-16:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ –ΤΟΥΡΚΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)

16:30-18:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Β’ ΟΜΙΛΟΣ –ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (Μ 15:30)

ΠΕΜΠΤΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

18:00-20:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

Σύνδεση 17:45

22:00-00:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΣΕΡΒΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ (Ζ)

00:00-01:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

02:00-03:30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11:00-13:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (M 20:00)

15:15-17:15 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – ΚΡΟΑΤΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ)

22:00-00:00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

 



ΑΕΚ: Η νίκη με Σερένγκ με άλλη «ματιά» (video)
ΑΕΚ: Η νίκη με Σερένγκ με άλλη «ματιά» (video)
Κύπελλο Μπάσκετ: Final-8 στο Ηράκλειο - To format της διοργάνωσης
Κύπελλο Μπάσκετ: Final-8 στο Ηράκλειο - To format της διοργάνωσης
Βόλος: Τέλος ο Τσέλιος
Βόλος: Τέλος ο Τσέλιος
Οι αγκαλιές Ανδριώτου - Μαρτίκα και η σπάνια εμφάνιση της Γαλανοπούλου
Οι αγκαλιές Ανδριώτου - Μαρτίκα και η σπάνια εμφάνιση της Γαλανοπούλου