Καταστροφή των Καβς

Οι Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς δεν είχαν όρεξη για αστεία, καθώς κέρδισαν τους Κλίβελαντ Καβαλίερς με 111-70.

Μάλιστα, οι Καβς περιορίστηκαν στους 12 και στους 11 πόντους στην πρώτη και στην τρίτη περίοδο αντίστοιχα! Γίνεται αντιληπτό πως οι Μπλέιζερς ισοπέδωσαν τους αντίπαλους τους. Η διαφορά δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις, καθώς οι γηπεδούχοι «έριξαν» τις μηχανές τους στο τελευταίο δωδεκάλεπτο.

Ο Λα Μάρκους Όλντριτζ έφτασε στους 20 πόντους και στο 11 ριμπάουντ και ξεχώρισε στον αγώνα. Πάντως αγωνίστηκε μόλις 28 λεπτά, καθώς ο χρόνος συμμετοχής μοιράστηκε ανάμεσα σε όλους τους παίκτες. Κανένας παίκτης των Καβαλίερς δεν πραγματοποίησε θετική εμφάνιση. Συγκεκριμένα, ο πρώτος τους σκόρερ, ο Ράμον Σέσιονς έφτασε στους 14 πόντους.

Ρεπόρτερ της ΕΡΤ κατά Τερίμ: «Το είχα πει ότι δεν θα πήγαινε καλά η ομάδα»
Παναθηναϊκός: Και επίσημα παρελθόν ο Φατίχ Τερίμ - Το «αντίο» του Τούρκου
Λυσσασμένοι «Λύκοι» κατασπάραξαν τους Νάγκετς κι έστειλαν την ημιτελική σειρά σε Game 7!