Βγήκαν οι 4 πρώτοι του Ευρωπαϊκού

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τρίτη, 13 Σεπτεμβρίου 2011 16.17

Σερβία, Ιταλία, Ρωσία και Σλοβακία πέρασαν απευθείας στα προημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Οι Σερβία, Ιταλία, Ρωσία και Σλοβακία είναι οι τέσσερις ομάδες που εξασφάλισαν την απευθείας πρόκρισή τους στα προημιτελικά του Ευρωβόλεϊ μετά την ολοκλήρωση της Α' φάσης, καταλαμβάνοντας τις πρώτες θέσεις των ομίλων τους.

Οι ομάδες που πέρασαν απευθείας στους «8» θα ξεκουραστούν μέχρι τις 15/9, ενώ οι υπόλοιπες 8 ομάδες, που πήραν τη 2η και 3η θέση στους ομίλους, θα δώσουν νοκ άουτ αγώνες για τις εναπομείνασες θέσεις.

Η Βουλγαρία θα παίξει κόντρα στην Εσθονία, η Γαλλία θα αντιμετωπίσει την Τουρκία, η Σλοβενία θα αγωνιστεί ενάντια στη Φινλανδία και η Τσεχία θα παίξει με την Πολωνία.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα:

Α' όμιλος (Βιέννη)
Τουρκία - Σλοβενία 2-3 (18-25, 23-25, 25-16, 25-19, 12-15)
Αυστρία - Σερβία 0-3 (16-25, 19-25, 16-25)
Βαθμολογία: Σερβία (9-1) 9, Σλοβενία (7-5) 5, Τουρκία (5-6) 4, Αυστρία (0-9) 0.

Β' όμιλος (Κάρλοβι Βάρι)
Ρωσία - Πορτογαλία 3-1 (25-15, 23-25, 25-22, 25-13)
Τσεχία - Εσθονία 3-0 (25-20, 25-14, 25-20).
Βαθμολογία: Ρωσία (9-1)96, Τσεχία (6-5) 5, Εσθονία (3-6) 3, Πορτογαλία (3-9) 1.

Γ' όμιλος (Ίνσμπρουκ)
Βέλγιο - Γαλλία 3-1 (31-29, 34-36, 25-20, 26-24)
Ιταλία - Φινλανδία 3-0 (25-23, 27-25, 25-21)
Βαθμολογία: Ιταλία (8-4) 7, Γαλλία (7-6) 5, Φινλανδία (4-6) 3, Βέλγιο (4-7) 3.

Δ' όμιλος (Πράγα)
Γερμανία - Σλοβακία 1-3 (23-25, 26-24, 24-26, 25-25)
Πολωνία - Βουλγαρία 1-3 (25-19, 22-25, 22-25, 23-25)
Βαθμολογία: Σλοβακία (9-4) 8, Βουλγαρία (8-5) 7, Πολωνία (4-7) 3, Γερμανία (3-9) 0

Το πρόγραμμα:

Β' φάση - Τετάρτη 14/9
Βιέννη
16.30 Σλοβενία - Φινλανδία
21.10 Γαλλία - Τουρκία
Κάρλοβι Βάρι
16.00 Τσεχία - Πολωνία
19.00 Βουλγαρία - Εσθονία

Προημιτελικοί - Πέμπτη 15/9
Βιέννη
17.00 Σερβία - Γαλλία ή Τουρκία (Αγώνας 1)
20.00 Ιταλία - Σλοβενία ή Φινλανδία (Αγώνας 2)
Κάρλοβι Βάρι
16.00 Ρωσία - Βουλγαρία ή Εσθονία (Αγώνας 3)
19.00 Σλοβακία - Τσεχία ή Πολωνία (Αγώνας 4)

Ημιτελικοί - Σάββατο 17/9 Βιέννη
16.00 Νικητής Αγώνα 1 - Νικητής Αγώνας 3
19.00 Νικητής Αγώνα 2 - Νικητής Αγώνα 4

Τελικοί - Κυριακή 18/9 Βιέννη
16.00 Αγώνας για θέσεις 3-4
19.00 Τελικός

Κατηγορία: Βόλεϊ - Διεθνή
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.