Ντέρμπι στον 1ο όμιλο

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 05 Φεβρουαρίου 2012 03.44

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών.

Δέκατη αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Α2 γυναικών και ο ΕΟ Σταυρούπολης έκανε το διπλό επί του Μέγα Αλέξανδρου με 3-0 σετ, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Φουντώνει η μάχη της παραμονής στον 1ο όμιλο μετά τη νίκη της Πετρούπολης επί της ΑΘΛΕΣΗ στο τάι μπρέικ. Έναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθειά του για άνοδο έχασε ο Ιωνικός που επικράτησε του Ηλυσιακού με 3-2 σετ, κάνοντας πάντως σπουδαία ανατροπή μετά το 0-2. «Δίποντο» σωτηρίας για την Αγία Παρασκευή που έκανε το διπλό στον Βύρωνα με 3-2 σετ.

Εύκολη νίκη, με εξαίρεση το δεύτερο χαμένο σετ, για την ΕΑ Λαρίσης απέναντι στον Απόλλωνα Πατρών που δεν γλιτώνει τον υποβιβασμό στον 2o όμιλο. Σε τροχιά κορυφής και ανόδου παραμένει η Φιλία που ξεπέρασε το προβάδισμα των Ιώνων και έφτασε στη νίκη με 3-1 σετ.

1ος Όμιλος

Πετρούπολη - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3-2 (18-25, 25-19, 25-17, 25-27, 15-11)
Πετρούπολη (Αμαριανάκης): Καλλιώρα, Σκληβανίτη, Δημητροπούλου, Μόρφα Μ., Ρούσσου, Μόρφα Ε., Καφετζή (λ), Γκόλια, Τσιούστα, Μαυροειδοπούλου
AΘΛΕΣΗ (Μανωλάκης): Μανωλάκη, Γενιτσαρίδη, Μαλουσάρη, Μιχαήλ, Κούρδογλου, Μαυρέα, Καραγρηγορίου (λ), Χατζάκη Ελ. (λ), Χτιστάκη, Χατζάκη Ρ., Καλαϊτζάκη, Πατραμάνη

Ένωση Βύρωνα - Αγία Παρασκευή 2-3 (25-19, 23-25, 23-25, 25-12, 11-15)
Βύρωνας (Μπαρζούκα): Γεωργοπούλου, Καραμπάγια, Βασιλαντωνάκη, Μελετιάδη, Ποδαρά, Διαμαντή, Κούζα (λ), Ζουγανέλη, Θωμοπούλου, Πανίκα
Αγ. Παρασκευή (Κωστακόπουλος): Θεοδωρακέα, Κόλλια, Τσιώνη, Μπίσκου, Θωμαΐδου, Καπένη, Σκιθιώτη (λ), Καργιωτέλη Μ., Καργιωτέλη Β., Στασινοπούλου

ΑΣ Ιωνικός - Ηλυσιακός 3-2 (22-25, 26-28, 25-08, 25-19, 15-13)
Ιωνικός (Ρούσης): Σύλλα, Χανδρή, Ευθυμίου, Τσήμα, Καρακατσάνη, Οικονομίδου, Μεγαρίτη (λ), Γκιαούρη (λ), Μαυροπάνου
Ηλυσιακός (Λιώσης): Ράγκου, Μάρκου, Μπέμπτη, Κουτουζίδου, Χαρίση, Αντωνοπούλου, Πασχάλη (λ), Παλάτου, Μιχαήλ.

Κυριακή 5/2/2012
Χανίων , 17:00 ΣΦΠ Χανίων - Ζηρίνειος ΑΟΝ (Παπασταθόπουλος – Γκόλφης)

2ος Όμιλος

ΕΑ Λαρίσης - Απόλλων Πατρών 3-1 (25-16, 25-27, 25-20, 25-10)
EAΛ (Πνάκας): Ζαφειρίου, Νούσια, Τουσούδη, Υφαντή, Τζουβίλη, Μαδένογλου, Καματσέλου (λ), Τίκα, Μπέη
Απόλλων (Λεγάτου): Μποτσάκη, Γιαννακολοπούλου, Γκουβίτσου, Κόλλια, Τζανάκη, Κυρούση, Θοδωροπούλου (λ), Σπηλιωτοπούλου, Μπακλέση.

Ακαδ.Βολ.Φιλία - Ίωνες 3-1 (23-25, 25-18, 25-17, 25-14)
Φιλία (Οικονόμου): Νικολαΐδη, Καλαϊτζίεβα, Χασιώτη, Σιώρη, Καραγιαννίδου, Σχιετάκη, Θύμο (λ), Δασκαλοπούλου, Σπυριδάκη, Πλατανιώτη, Παπαγιάννη
Ίωνες (Μαρίνος): Σκορδίλη, Παπουτσάκη, Στράγκα, Κατσαντώνη, Μπούτα, Φωτεινού, Δαρλάση (λ), Ντονά, Χαραλάμπους

Πανναξιακός - ΑΣΠΕ Θέτις 3-0 (25-17, 25-15, 26-24)
Πανναξιακός (Τουρσούγκας-Δερμάτης): Μαύρου Σ., Τοτσίδου, Φάρκωνα, Μπορίσοβα, Λαγουδάκη, Γιακούμπ, Μάρκου Γ. (λ), Καπαρέλη, Σκούνα, Φραγκίσκου, Απειρανθύτου.
ΑΣΠΕ Θέτις (Ιωάννου): Σημαντήρη, Κόρνια,Γκολφινοπούλου, Μέρα, Ψωμά,
Κυρίτση, Κερασιώτου (λ), Μέξη, Δράκου.

Κυριακή 5/2/2012
ΕΑ Πατρών, 19:30 ΕΑ Πατρών - Φιλαθλ.Λαρισαϊκός (Σπυρόπουλος – Καραπήτας)

3ος Όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος - Σταυρούπολη 0-3 (27-29, 14-25, 15-25)
Μ. Αλέξανδρος (Τζούρος): Γαβδάρη, Βουλγαρίδου, Γαζή, Βαλσάμη, Δόσπρα, Χίντα, Παπαδοπούλου Α. (λ), Κωφίδου Δ. (λ), Μηνασίδου, Γούτου, Παπαδοπούλου Χ., Κωφίδου Α.
Σταυρούπολη (Σολκίδης): Δημητριάδου, Μιτσάνη, Αλτίνη, Παπαδοπούλου, Ελευθεριάδου, Μπούκα, Ιωαννίδου (λ), Γεωργιάδου, Μαυροματίδου, Παπαβασιλείου, Παπά, Σαμαρά.

ΓΣ Δράμας – Άρης 1-3 (27-25, 17-25, 13-25, 13-25)
ΓΣ Δράμας (Ηλιόπουλος): Λαμπροπούλου, Μαυροπούλου, Καγκαδάκη, Μπογατίνη, Καμπατάγη, Ομηρίδου, Κωνσταντινίδου (λ), Βογιατζή, Γεωργοπούλου, Καραγιαννίδου.
Άρης (Φούσκας): Ωρολογοπούλου, Παντζαρτζίδου, Πέτρου, Αναγνωστοπούλου, Αποστολίδου, Καλανταρίδου, Συμεωνίδου (λ), Κωλέττα.

Επίκουρος - ΦΕ Ιωαννίνων 3-0 (25-17, 25-14, 25-21)
Επίκουρος (Τρύψια): Μπουκουβάλα, Πανταζή, Μπλέτα, Γεροβασιλείου, Μποσταντζόγλου, Καντούρη, Κανταρτζή (λ), Πλούμη, Δαμιανίδου, Κυριαφίνη, Κομνινού.
ΦΕ Ιωαννίνων (Καλογήρου): Χατζηγιαννάκου, Καλογήρου, Αναστασίου, Τάσση, Χαμπηλομάτη, Λακιώτη, Βώττη (λ), Κυριατζή, Κύρλα, Ασημακίδου.

Ένωση Ελασσόνας - ΔΑΣΩ 0-3 (12-25, 22-25, 22-25)
Ελασσόνα (Παναγιώτου): Πλιάκα, Κατσαρέ, Μπούσια Σ., Δίρβα, Γκέτσιου, Τζουργκάνο, Ζιάκου (λ), Ιόφτσεβα, Κασσελούρη, Παπακώστα, Παναγιώτου.
ΔΑΣΩ (Σκουληκάρης): Κοκκινίδου, Μουντάκη, Χαλιαμπάλια, Λιάλια, Κοτέογλου, Μεταξά, Εζηνέλη (λ), Κατσικά (λ), Κουτσοκώστα, Παπαγιαννάκη.

Νέα Γενιά – Ερμής Δράμας 3-0 (28-26, 25-15, 25-15)
Νέα Γενιά (Γαϊδατζής): Τσομίδου, Δημήκα, Μηχαλιού, Μπαχαράκη, Μπουρνή, Πολυνοπούλου, Καψαμπέλη (λ), Ζαμπουρλή, Μπουρσανίδου, Μπάγγου, Γιουμούκη.
Ερμής Δράμας (Αβερκιάδης): Tυχάλα, Καρατισίδου, Παντελίδου, Παπαλεξίου, Μοσχούρη, Πετροπούλου, Χατζηελευθερίου (λ), Κιρκενίδου, Γαϊτανίδου, Μάρκου, Σωτήρογλου.

Κατηγορία: Βόλεϊ Α2 Γυναικών
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.