Χούλιγκαν στην Αργεντινή  έγδυσαν παίκτη στη διάρκεια αγώνα (video + photos)

Χούλιγκαν στην Αργεντινή έγδυσαν παίκτη στη διάρκεια αγώνα (video + photos)

Θύμα επίθεσης από χούλιγκαν που μάλιστα τον έγδυσαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο έπεσε ποδοσφαιριστής στην διάρκεια αγώνα για το πρωτάθλημα της 4ης κατηγορίας στην Αργεντινή.

Το απίστευτο αυτό επεισόδιο έλαβε χώρα στη διάρκεια του ματς της Ντεπορτίβο Ιταλιάνο με την Βίγια Σαν Κάρλος και θύμα της επίθεσης ήταν ο μέσος της πρώτης Ελίας Ντι Μπιάσι.

1410477577868 wps 5 dmvidpics 2014 09 11 at 2

Οι εισβολείς τον περικύκλωσαν και τον προχώρησαν σ’ αυτό το με τη βία στριπ –τιζ αφήνοντας τον άτυχο ποδοσφαιριστή με μόνο το εσώρουχο του.
«Αρχικά προσπάθησα να τους εμποδίσω αλλά ήταν τρεις» δήλωσε ο θύμα.

1410477572188 wps 4 dmvidpics 2014 09 11 at 2

Το απίθανο αυτό γεγονός έγινε στο 60ο λεπτό του αγώνα με την Ντεπορτίβο να χάνει 0-3 και αρκετοί οπαδοί που φορούσαν κουκούλες εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και ένα τρίο εξ αυτών προχώρησε στην προαναφερθείσα απίστευτη πράξη πριν πηδήξουν ξανά πίσω στις εξέδρες. Το ματς διεκόπη για λίγα λεπτά και ο Ντι Μπιάσι πήρε μία άλλη εμφάνιση και συνέχισε το παιχνίδι.

Πρόκειται για πρωτοφανές στα χρονικά επεισόδιο στο αργεντίνικο ποδόσφαιρο αν και συχνά οργισμένοι οπαδοί έχουν στο παρελθόν εισβάλει σε αγωνιστικό χώρο μετά το ματς και γδύσει εν μέρει παίκτες.
Η αστυνομία δεν προχώρησε σε συλλήψεις ενώ οι υπόλοιπες δεκάδες των θεατών που ήταν στην εξέδρα παρακολουθούσαν το ματς μέσα σε φίλαθλα πλαίσια.

Θρίαμβος για το Περιστέρι του Σπανούλη - Ιστορική πρόκριση στο Final Four του BCL
Γνώριμοι στην Ελλάδα οι διαιτητές στις ρεβάνς ΠΑΟΚ - Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs