Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τζούντο: Χάλκινο μετάλλιο ο Τσελίδης

Ο Θοδωρής Τσελίδης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τζούντο στη Σόφια.

Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τζούντο στη Σόφια στα -90κ. ο Θοδωρής Τσελίδης.

Ο Έλληνας πρωταθλητής νίκησε τον Ιταλό, Κρίστιαν Παρλάτι με ίππον, ανεβαίνοντας στο βάθρο. Νωρίτερα από δικό του λάθος ο Τσελίδης είχε δεχθεί τρίτη παρατήρηση στον ημιτελικό με τον Σέρβο, Ντάρκο Μπράζνιοβιτς, χάνοντας την ευκαιρία να διεκδικήσει το χρυσό μετάλλιο.

Πρωταθλητής Ευρώπης στην κατηγορία αναδείχθηκε ο Γεωργιανός, Λούκα Μαϊσουράντζε, που νίκησε με ίππον τον Μπράσνθιοβιτς, ενώ χάλκινο μετάλλιο, μαζί με τον Τσελίδη πήρε και ο Μεχντίεφ Μαμανταλί από τα Αζερμπαϊτζάν.

Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League