«Χρυσή» η Άννα Κορακάκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο στο Κάιρο

Νέα τεράστια επιτυχία για την Άννα Κορακάκη, η οποία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα των 10μ. με πιστόλι, κατά τη διάρκεια του Παγκοσμίου Κυπέλλου Σκοποβολής που διεξάγεται στο Κάιρο.

Στην κορυφή του κόσμου «ανέβασε» για μια ακόμα φορά την Ελλάδα η Άννα Κορακάκη.

Η σπουδαία σκοπεύτρια σημείωσε την πρώτη μεγάλη της επιτυχία για το 2022, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα των 10μ. με πιστόλι, στο Παγκόσμιο Κύπελλο που διεξάγεται στο Κάιρο.

Η Κορακάκη προκρίθηκε στον τελικό με τη δεύτερη καλύτερη επίδοση, έφτασε στον αγώνα μεταλλίων απέναντι στην Ινδή Έσα Σινγκ και τελικά κατάφερε να φτάσει στη νίκη και τη μεγάλη επιτυχία για την ίδια και τη χώρα μας.

Στον προκριματικό του ίδιου αγωνίσματος συμμετείχε και η Χριστίνα Μόσχη η οποία κατετάγη στη 18η θέση.

Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη