Euro Cup πόλο: Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός για τον Πανιώνιο

Η ομάδα πόλο του Πανιωνίου έχασαν και από τη γαλλική Τουρκουάν.

Τη δεύτερη ήττα του σε ισάριθμους αγώνες γνώρισε ο Πανιώνιος στη Βαρκελώνη, όπου φιλοξενείται ο 1ος προκριματικός όμιλος του Euro Cup υδατοσφαίρισης. Οι «κυανέρυθροι» έχασαν εύκολα από τη γαλλική Τουρκουάν με 20-9 και, σε συνδυασμό με τη χθεσινή τους ήττα από τη Βαζούτας, αποκλείστηκαν από τη συνέχεια της διοργάνωσης, ανεξαρτήτως αποτελέσματος στον αυριανό (6/12, 12:00) αγώνα με τη γηπεδούχο Μπαρτσελόνα.

Αν στη χθεσινή πρεμιέρα οι Νεοσμυρνιώτες ήταν ανταγωνιστικοί για τρία οκτάλεπτα και «κλάταραν» στο φινάλε, σήμερα η ομάδα του Κώστα Δήμου δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση. Η Τουρκουάν πήρε από την αρχή το προβάδισμα και «καθάρισε» το ματς με ένα σερί 6-0 στη δεύτερη περίοδο, με το οποίο ξέφυγε 12-4 στο ημίχρονο.

Τα οκτάλεπτα: 5-2, 7-3, 3-3, 5-2

ΤΟΥΡΚΟΥΑΝ (Τζόναθαν Γκεσκιέρ): Ντιμπουά, Αβενά, Βινκούρ 1, Βανίγ, Γκργκούρεβιτς 1, Ροκιετά 1, Κανόν 3, Μπεν Ρομντάνε, Κρίζμαν 4, Ράντιτς 4, Μπανίτσεβιτς, Κούγιασιτς 6, Νόρμπερτ Ντε Ζέσους

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Σαλτερής, Μπουζάλας, Κουκουνάς, Σπούνερ 1, Μπραΐμης, Ζουρίδης, Καλαϊτζής 1, Νταλάπας, Αλεξίου 1, Δήμου 2, Μπαρακάτ 3, Καπετανάκης 1, Λιμαράκης

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι