Νέα επιτυχία για την Ελλάδα! Χάλκινο μετάλλιο στην συγχρονισμένη κολύμβηση

Την τρίτη θέση πήρε η Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο συγχρονισμένης κολύμβησης, που διεξάγεται στο Κούνεο της Ιταλίας.

Η χώρα μας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο τεχνικό πρόγραμμα του ομαδικού, με τις Μαρία-Ελένη Αρμάου, Ιφιγένεια Δίπλα, Βαλεντίνα Φαραντούρη, Σίλια Κοφίδη, Σοφία Μαλκογεώργου, Σοφία Σαραντίδη, Αννα-Μαρία Ταξοπούλου και Αθανασία Τσόλα να βαθμολογούνται με 83,5938. Νικήτρια αναδείχθηκε η Ιταλία με 90,2885 βαθμούς, ενώ τη δεύτερη θέση πήρε η Ισπανία με 87,7617β.

Οι αγώνες συνεχίζονται το απόγευμα με τον προκριματικό στο ελεύθερο πρόγραμμα του ντουέτου, όπου συμμετέχουν οι Ευαγγελία Πλατανιώτη και Εβελίνα Παπάζογλου, και με τον τελικό του Highlight, όπου η Ελλάδα έχει εξασφαλισμένο μετάλλιο, καθώς συμμετέχουν μόλις τρεις χώρες.

Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα