Βόλεϊ: Νίκη… πρωτιάς για ΑΕΚ, 3-2 τον Παναθηναϊκό (photos)

Την πρώτη θέση του Τουρνουά «Άκης Αθανασόπουλος» κατέλαβε η ΑΕΚ που επικράτησε 3-2 του Παναθηναϊκού στο tie break.

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε για την 3η αγωνιστική του Τουρνουά «Άκης Αθανασόπουλος» στη Νέα Πέραμο, όπου η ΑΕΚ αντιμετώπισε τον Παναθηναϊκό για να επικρατήσει 3-2 στο tie break.

Η Ένωση στο πρώτο σετ έχοντας αρκετά καλό σερβίς, κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 25-22 παίρνοντας το προβάδισμα. Το δεύτερο σετ, ήταν και το πιο εντυπωσιακό καθώς ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε για να επικρατήσει 30-28.

Η ΑΕΚ ξανά πήρε προβάδισμα με 25-21 για να κάνει το 2-0, ωστόσο το «τριφύλλι» απάντησε εκ νέου παίρνοντας άνετα το τέταρτο σετ με 25-13 για να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στο tie break.

Εκεί, η ΑΕΚ ήταν καλύτερη επικρατώντας 15-11 για να φτάσει και στην πρώτη θέση της διοργάνωσης.

Τα σετ: 3-2 (25-22, 28-30, 25-21, 13-25, 15-11)
ΑΕΚ (Ελγκέτα): Κρνιτς, Πέτρογλου, Ραντούνοβιτς, Παγιάν, Ανδρεάδης, Μπουρκόφσκι / Παπαδημητρίου (λ), Γκούζντα (λ), Ιλιτς, Μαντέκας.
ΠΑΝΑΘΗΑΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Στιβαχτής, Κουκ, Πρωτοψάλτης, Πανταλέων, Χόι, Καμίνσκι / Πολυχρονιάδης (λ), Λουκάς, Αριστόπουλος, Αδαμόπουλος, Ψάρρης.

* Αργότερα θα προστεθούν οι πόντοι των παικτών

Ηλιάνα Παπαγεωργίου - Snik: Τα καυτά φιλιά τους στη μέση του δρόμου (Video & Photos)
Μήτογλου: «Πολύ σημαντικός αγώνας, μεγάλος παίχτης ο Σκόλα» (video)
ΠΑΟΚ: Τα εισιτήρια με Λαμία
ΑΕΚ: Μια έγκριση μακριά από την έναρξη των έργων της υπογειοποίησης

Η επιστήμη μίλησε: Ιδού η ομορφότερη γυναικά στον κόσμο (photos)

Χωρισμός βόμβα στην ελληνική showbiz! Τίτλοι τέλους για γνωστό ζευγάρι! (Photos & Video)

Θες να «πάρεις το αίμα σου» πίσω μετά από έναν τσακωμό; Έτσι θα τα καταφέρεις με βάση το ζώδιο σου

Αμαλία Κωστοπούλου: Η δημόσια «εξομολόγηση» στον μπαμπά της

Νεογέννητο βρέφος εντοπίστηκε ζωντανό σε τάφο

8 τροφές που επιδεινώνουν τη γρίπη (εικόνες)

Το έβλεπε βαρέλι... Ασύλληπτος Έντουαρτς έβαλε 8 τρίποντα σε μία περίοδο! (video)

Φαίη Μαυραγάνη: Δημοσίευσε φωτογραφίες της χωρίς μακιγιάζ στο Instagram (pics)