Βόλος-Ολυμπιακός: Ο Χουάνγκ δίνει ξεκάθαρο προβάδισμα με γκολάρα (Video)

Βόλος-Ολυμπιακός: Πανέμορφο γκολ του Χουάνγκ για το 2-0 των Πειραιωτών στο Πανθεσσαλικό στο 23ο λεπτό.

Ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης παίρνει ο Ολυμπιακός, που στο 23ο λεπτό πετυχαίνει και δεύτερο γκολ. Οι Πειραιώτες δείχνουν την ανωτερότητά τους και την μετατρέπουν σε «καθαρό» πλεονέκτημα κάνοντας ευκολότερη τη συνέχεια της αναμέτρησης.

Ο Χουάνγκ Ιν Μπεόμ είναι ο σκόρερ του δεύτερου «ερυθρόλευκου» τέρματος. Ο Κορεάτης πήρε την μπάλα απ’ τον Γκάτζι και με θαυμάσιο αριστερό σουτ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κλέιμαν για το 0-2!

Δείτε το γκολ του Κορεάτη και πατώντας ΕΔΩ, δείτε το 0-1 με πέναλτι που ξεσήκωσε τον Βόλο:

Champions League: Η καρδιά της Ρεάλ Μαδρίτης δε λυγίζει - Επική πρόκριση στον τελικό!
Euroleague: Σπουδαίο "διπλό" και πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final Four
ΑΕΚ: Απέκτησε την Σακραντζίγια
Χάντμπολ: Προβάδισμα πρόκρισης για την Εθνική Ελλάδας