Λεβαδειακός-Ολυμπιακός: Η ώρα και το κανάλι του αγώνα
Eurokinissi

Λεβαδειακός-Ολυμπιακός: «Δοκιμασία» με πολλά «εμπόδια» για τους «ερυθρόλευκους» στη Λιβαδειά.

Κρίσιμος είναι ο αγώνας Λεβαδειακός-Ολυμπιακός για τους δύο «μονομάχους» στο δρόμο για την επίτευξη των στόχων που έχουν θέσει στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Οι Βοιωτοί που θέλουν να εξασφαλίσουν όσο το δυνατόν πιο άμεσα την παραμονή τους χρειάζονται άμεσα βαθμό ή βαθμούς, καθώς είναι στην τελευταία θέση με μόλις 7 πόντους συγκομιδή.

Από την άλλη, το «συγκρότημα» του Πειραιά παρέμεινε στο -10 από την κορυφή, ελέω της ισοπαλίας 1-1 στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, με το πέναλτι του Σπόραρ στο 13ο λεπτό των καθυστερήσεων. Στόχος πλέον είναι το 2Χ2 μέχρι τη διακοπή του πρωταθλήματος για το Μουντιάλ.

Το παιχνίδι Λεβαδειακός-Ολυμπιακός έχει οριστεί να ξεκινήσει το απόγευμα της Τετάρτης (09/11) στις 20:00. Από το Live Chat του OnSports θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε για την εξέλιξη του ματς, ενώ η μετάδοση θα γίνει από το Novasports Prime.