Live Chat Απόλλων Σμύρνης-Λαμία 0-0 (τελικό)

Απόλλων Σμύρνης-Λαμία: Παρακολουθήστε ζωντανά στο Onsports την εξέλιξη του ντέρμπι παραμονής στη Ριζούπολη.

Μάχη… επιβίωσης δίνουν σήμερα Απόλλων Σμύρνης και Λαμία στη Ριζούπολη, για την 6η και προτελευταία αγωνιστική των play out της Super League.

Δεν έκανε καλό η διακοπή, λόγω του Πάσχα, στον Απόλλωνα Σμύρνης. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» γνώρισε βαριά ήττα από τον Ιωνικό στη Νεάπολη (5-1), βάζοντας τέλος σε ένα αήττητο σερί τριών αγώνων που της είχε αποφέρει επτά βαθμούς και στο -1 από την προτελευταία Λαμία.

Η ομάδα της Φθιώτιδας με τη σειρά της, ξεπέρασε τον αποκλεισμό από τον Παναθηναϊκό στα ημιτελικά του Κυπέλλου και επέστρεψε στις επιτυχίες με το 2-0 επί του Αστέρα στην Τρίπολη. Έχοντας προβάδισμα τεσσάρων βαθμών, η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα έχει την πολυτέλεια να παίξει για δύο αποτελέσματα. Αντίθετα, για εκείνη του Μπάμπη Τεννέ, η νίκη είναι μονόδρομος.

Την τελευταία αγωνιστική, (Κυριακή 15/5), ο Απόλλων Σμύρνης ταξιδεύει στην Τρίπολη ενώ η Λαμία υποδέχεται τον Ατρόμητο.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του Απόλλων Σμύρνης-Λαμία στο live chat του Onsports