Live Chat Βόλος-ΑΕΚ 1-3 (τελικό)

Βόλος-ΑΕΚ: Δείτε λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι για την 7η αγωνιστική από το Live Chat του Onsports

Από το απίστευτο 4-4 της Τούμπας προέρχεται ο Βόλος, που δεν το έβαλε κάτω όταν έμεινε πίσω με 4-1 και με την γνωστή ελκυστική επιθετική συνταγή επέστρεψε στο ματς, σημειώνοντας τρία γκολ και έσωσε τον πόντο της ισοπαλίας. Ακόμη μια επιτυχία για την ομάδα του Αμπασκάλ στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς με απολογισμό 4-1-1 στις έξι πρώτες αγωνιστικές βρίσκεται δικαίως στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Νικηφόρο ντεμπούτο για τον Αργύρη Γιαννίκη στον πάγκο της ΑΕΚ, κερδίζοντας τον Ατρόμητο εντός έδρας με 3-0. Το τελικό αυτό σκορ κολακεύει πάντως σε σχέση με τον τρόπο που έπαιξε, καθώς έχει ακόμη περιθώρια βελτίωσης. Με αυτά και με αυτά, η Ένωση έφτασε μια ανάσα από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας αφήσει για τα καλά πίσω της τις δύο απώλειες στο φετινό πρωτάθλημα (4-1-1).