Live Chat ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4 (Τελικό)

ΠΑΟΚ-Βόλος: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης μέσα από το Live Chat του Onsports

Συνδυασμός νικηφόρου αποτελέσματος με ελκυστική εμφάνιση για τον ΠΑΟΚ στο Ηράκλειο και δίκαιη νίκη επί του ΟΦΗ με 3-1. Η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου πήγε στην διακοπή ως πρωτοπόρος του πρωταθλήματος, παρέα με τον σημερινό του αντίπαλο Βόλο, ενώ μετά τέσσερις σερί νίκες. Όλα αυτά με σημαντικές απουσίες στους «ασπρόμαυρους» και το διάστημα της διακοπής επέτρεψε σε ορισμένους ποδοσφαιριστές όπως ο στόπερ Βαρέλα και ο μεσοεπιθετικός Ελ Καντουρί να ξεπεράσουν τους τραυματισμούς τους.

Τι και αν δέχθηκε πέντε γκολ ο Βόλος στην Λεωφόρο ο Παναθηναϊκός, εντούτοις συνήλθε άμεσα και απάντησε με ένα σημαντικό 2-1 εντός έδρας επί του Αστέρα Τρίπολης. Από την αρχή μπροστά στο σκορ και πήγε στο διάστημα της διακοπής στην κορυφή, παρέα με τον ΠΑΟΚ. Ένα ματς που επιτρέπει στην ομάδα του Αμπασκάλ να κάνει το παιχνίδι της χωρίς άγχος και στο τέλος να δει τι έχει καταφέρει στην Τούμπα.