ΠΑΟΚ-Βόλος: Από 0-1 του Φαν Βέερτ στο 4-1 - Ξέσπασμα... ανατροπής στην Τούμπα (photos)

ΠΑΟΚ-Βόλος: Ο Φαν Βέερτ εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και του Σβαμπ για το 0-1. Μετά όμως οι «ασπρόμαυροι» πήραν... φωτιά.

Ο Βόλος «πάγωσε» την Τούμπα στο 13' και έβαλε πίεση στον ΠΑΟΚ με το... καλησπέρα.

Ο Φαν Βέερτ μετά από λάθος της άμυνας και γκάφα του Σβαμπ σημείωσε το 0-1, φτάνοντας το 5ο του φετινό τέρμα στο πρωτάθλημα.

Ο δικέφαλος είχε αρκετά θέματα μέχρι να συνέλθει από το γρήγορο γκολ του Βόλου, αλλά μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 24' με λαθος γύρισμα του Γκρίλο έπειτα από προσπάθεια του Μιχαηλίδη. Παρότι φάνηκε σαν αυτογκόλ, το τέρμα χρεώθηκε στον άσο του ΠΑΟΚ.

Έξι λεπτά αργότερα, ασίστ του Βιεϊρίνια ο Άκπομ έκανε το 2-1. Ο Ζίβκοβιτς στο 32΄ και στο 41΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 για την ολική ανατροπή σε ένα τρελό πρώτο ημίχρονο.