Αμπασκάλ: «Ήττα που μας πονάει»

Παναθηναϊκός-Βόλος: Ο Γκιγέρμο Αμπασκάλ αναφέρθηκε σε ένα αποτέλεσμα που δείχνει στην ομάδα του πως έχει πολλά να διορθώσει.

Ήττα-επαναφορά στην πραγματικότητα. Κάπως έτσι βλέπει την πεντάρα απ’ τον Παναθηναϊκό ο Γκιγέρμο Αμπασκάλ. Ο Ισπανός τεχνικός της ομάδας της Μαγνησίας, αναφέρθηκε στα λάθη που έφεραν τα γρήγορα γκολ των «πράσινων» και στο δεύτερο ημίχρονο που ο Βόλος προσπάθησε καλύτερα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γκιγέρμο Αμπασκάλ:

«Σίγουρα είναι μια ήττα που μας πονάει γιατί μόνοι μας με τα λάθη μας προκαλέσαμε τα γκολ που δεχτήκαμε. Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου. Σίγουρα όταν πηγαίνεις στο ημίχρονο με τέσσερα γκολ πίσω, είναι δύσκολο να επανέλθεις. Προσπαθήσαμε στο δεύτερο μέρος να μείνουμε κοντά στο σκορ. Επίσης αυτό το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό παράδειγμα πως έχουμε πολλά να βελτιώσουμε και να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε ως ομάδα.

Όταν δέχεσαι ένα γκολ στην αρχή και είσαι 89 λεπτά πίσω στο σκορ, είναι δύσκολο να βρούμε πολλούς λόγους για την ήττα. Δεχτήκαμε γρήγορα το δεύτερο γκολ σε διάστημα που είχαμε μπλοκάρει, προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε αλλά ίσως ήταν αργά».

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)