Live Chat Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-0 (τελικό)

Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για τα playoffs της Super League

Με πολλές αλλαγές αγωνίστηκε στο ματς με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη ο Ολυμπιακός και μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ με χτύπημα του Μάνου. Όμως ο Φορτούνης λύτρωσε τους «ερυθρόλευκους» που έφυγαν με το 1-1 από την Θεσσαλονίκη και έχουν στο μυαλό τους τον τελικό Κυπέλλου κόντρα στον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ.

Από την πλευρά του ο Αστέρας Τρίπολης παρότι προηγήθηκε δυο φορές κόντρα στον Παναθηναϊκό είδε τον Τάσο Χατζηγιοβάνη να έχει απάντηση και να του στερεί την ευκαιρία να πάρει τη νίκη.

Ο Ολυμπιακός έχει ήδη κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα και είναι στην πρώτη θέση με 83 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης είναι στην 6η θέση με 46 βαθμούς και έχει να κερδίσει από τις 27 Φεβρουαρίου όταν τότε είχε επικρατήσει 2-1 εντός έδρας του ΠΑΟΚ για την κανονική περίοδο της Super League.

Στα playoffs οι Αρκάδες μετρούν ως τώρα τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, ενώ ο Ολυμπιακός έχει πέντε νίκες και μια ισοπαλία και μια ήττα.