Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Ικανοποίηση Μαρτίνς - «Πήραμε σημαντική νίκη»

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Ικανοποιημένος εμφανίστηκε ο Πέδρο Μαρτίνς μετά τη νίκη της ομάδας του 3-0 επί του «Δικέφαλου του Βορρά».

Ο τεχνικός ηγέτης των «ερυθρόλευκων» μίλησε στην κάμερα της Nova και σταθηκε στην αποτελεσματικότητα του Ολυμπιακού, ενώ στάθηκε και στην ποιότητα της ομάδας του και το γεγονός πως είναι πλήρης σε όλες τις θέσεις.

«Στα πρώτα 30 λεπτά ο ΠΑΟΚ μας δυσκόλεψε και έτσι απειλούσε πολύ ψηλά και θα μπορούσε να μας βλάψει. Εμείς ανεβήκαμε αρκετά μετά και το παιχνίδι γύρισε υπέρ μας. Στην επανάληψη είχαμε και οι δύο ομάδες ευκαιρίες, εμείς ήμασταν αποτελεσματικοί αντίθετα με τον ΠΑΟΚ και έτσι πήραμε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο», ανέφερε αρχικά.

Στην συνέχεια, ο Πέδρο Μαρτίνς μίλησε για την συνέχεια του πρωταθλήματος: «Έχουμε μια ποιοτική ομάδα, δείχνουμε την δουλειά μας μέσα στο γήπεδο. Είμαστε πλήρης ομάδα και με ισάξιους ποδοσφαιριστές που μας βοηθούν και παίρνουν τα αποτελέσματα που αξίζουν.

Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο, παίξαμε απέναντι στον άμεσο διεκδικητή του τίτλου και για αυτό ήμασταν σοβαροί. Ωστόσο έχουμε ακόμα δρόμο όλα είναι ανοικτά και έχουμε ακόμα παιχνίδια με ΑΕΚ και Άρη στα play off».

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση