ΑΕΚ-Ατρόμητος: Η παρακάμερα του αγώνα (video)

Δείτε την παρακάμερα της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ατρόμητο.

Την τέταρτη διαδοχική νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η ΑΕΚ, που επικράτησε του Ατρομήτου με 2-1 το βράδυ της Κυριακής στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2020-21.

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ επέβαλε πλήρως την υπεροχή της στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και άνοιξε το σκορ στο 63’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νέλσον Ολιβέιρα, ο οποίος νωρίτερα είχε και δοκάρι.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Μάνταλος και ο Μπακάκης συνδυάστηκαν ωραία και από γύρισμα του δεύτερου ο –COSMOTE MVP της αναμέτρησης- Μάρκο Λιβάια έκανε το 2-0 με κεφαλιά – ψαράκι. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 89’ ο Χριστοδουλόπουλος με πέναλτι.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στο Ολυμπιακό Στάδιο και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης:

AEK F.C. - Η παρακάμερα του ΑΕΚ – Ατρόμητος

Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός