Λόπεθ: «Παίξαμε γενναία, το σκορ δεν αντανακλά την πραγματικότητα»

Ο Άνχελ Λόπεθ έμεινε ευχαριστημένος από την απόδοση του ΝΠΣ Βόλος παρά την ήττα από τον Ολυμπιακό.

Το βαρύ σκορ (4-1) δεν λέει την αλήθεια του αγώνα, κατά τον Άνχελ Λόπεθ, ο οποίος έμεινε ικανοποιημένος από τους παίκτες του ΝΠΣ Βόλος κόντρα στον Ολυμπιακό.

«Νομίζω στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολύ καλή απόδοση και το ίδιο μέχρι τη στιγμή που δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ στο 66ο λεπτό. Δεν έχω να πω τίποτα στους παίκτες μου, έπαιξαν γενναία, πίεσαν ψηλά, έπαιξαν αυτό που μπορούσαμε, το τελικό σκορ δεν αντανακλά την πραγματικότητα.

Μην ξεχνάτε ότι είχαμε πολλούς παίκτες εκτός με κορονοϊό και ήμασταν τρεις εβδομάδες χωρίς προπόνηση όλοι μαζί. Σίγουρα μπορούμε να πετύχουμε πολλά πράγματα αλλά χάσαμε τον αγωνιστικό μας ρυθμό. Μετά τον κορονοϊό προσπαθήσαμε να επανέλθουμε , παίξαμε καλά με τον Απόλλωνα, σήμερα δείξαμε ότι για 66 λεπτά παίζουμε με υψηλές απαιτήσεις και τώρα πρέπει να δούμε τη συνέχεια», δήλωσε ο Ισπανός τεχνικός μετά τη λήξη του αγώνα στην κάμερα της Nova.