Άρης: Καταγγελία για επίθεση Κούγια σε Νιαρχάκο! (Photo)
4 SHARES

ΑΕΛ-Άρης: Με τοποθέτησή της η ΠΑΕ Άρης καταγγέλλει χειροδικία του Αλέξη Κούγια, ενώ απαντά και για τον Καραντώνη.

Το τρίτο ημίχρονο του αγώνα ΑΕΛ-Άρης, συνεχίζεται! Οι «κίτρινοι» με ανακοίνωση-τοποθέτησή τους ως ΠΑΕ, καταγγέλλουν επίθεση του Αλέξη Κούγια στον Δημήτρη Νιαρχάκο (αθλητικό διευθυντή της ΠΑΕ Άρης), ενώ απαντούν και για τον Καραντώνη θυμίζοντας περιπτώσεις που θεωρούν πως τους αδίκησε, ενώ αναφέρουν και το γκολ του Ματέο Γκαρσία που ακυρώθηκε ως οφσάιντ στο αποψινό ματς.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Άρης:

«Δεν μας προκαλεί καμία έκπληξη το παραλήρημα του Αλέξη Κούγια μετά το τέλος του σημερινού αγώνα. Είναι προβλέψιμος...

Καταρχήν, θα πρέπει ο κ. Κούγιας να ζητήσει συγνώμη από τον Διευθυντή Ποδοσφαιρικού Τμήματος της ομάδας μας, Δημήτρη Νιαρχάκο, για την απαράδεκτη επίθεση εναντίον του στο ημίχρονο.

Οχι μόνο του επιτέθηκε φραστικά, αλλά ξεπερνώντας κάθε όριο χυδαιότητας, χειροδίκησε εναντίον του με αποτέλεσμα να του σκίσει το πουκάμισο!!!

Αυτή είναι η “φιλοξενία” που μας παρείχε σήμερα ο κ. Κούγιας...

Συγνώμη κ. Κούγια, αλλά εμείς στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, εννοούμε διαφορετικά τη φιλοξενία. Το γνωρίζετε αυτό προσωπικά και ο ίδιος, αφού πάντα σας φιλοξενούμε όπως αρμόζει σε έναν φιλοξενούμενο. Με σεβασμό πάνω απ’ όλα.

Όσο για τις αστειότητες περί σχέσεων του προέδρου μας κ. Καρυπίδη με τον διαιτητή Καραντώνη, του θυμίζουμε απλά ότι:

Πέρσι εναντίον της ΑΕΚ δεν μας έδωσε καταφανέστατο πέναλτι (χάσαμε 1-0), ενώ και στο μεταξύ μας παιχνίδι στη Λάρισα πέρσι μας αρνήθηκε επίσης ένα πέναλτι (0-0).

Όσο για το σημερινό παιχνίδι, ο Καραντώνης και πάλι, μας ακύρωσε ένα πεντακάθαρο και κρυστάλλινο γκολ, που όλη η Ελλάδα είδε. Αυτή είναι η “σχέση” του κ. Καρυπίδη με τον διαιτητή Καραντώνη...

Ομως,το κεφάλαιο “Λάρισα – Κούγιας” έκλεισε οριστικά για εμάς απόψε. Δεν πρόκειται να επανέλθουμε. Συγχαρητήρια στο προπονητικό μας τιμ και στους ποδοσφαιριστές μας για τη νίκη. Συνεχίζουμε...».

Λαμία-Απόλλων Σμύρνης 1-0: Τα highlights της νίκης των Φθιωτών (video)
Και με 10 ασταμάτητο το τρένο του Μπόλονι!
Μαρτίνες: «Δεν σκοράραμε με τον Παναθηναϊκό, αλλά δημιουργούμε ευκαιρίες» (video)
Σα: «Δείξαμε ό,τι είμαστε η καλύτερη ομάδα»

Κρούσματα σήμερα: «Βράζει» ξανά η Αττική με 409 – Προβληματισμός για Εύβοια και «κόκκινες» περιοχές

Lockdown: «Κλειδώνουν» νέα μέτρα για την «κόκκινη» Αττική – Στον αέρα το άνοιγμα Γυμνασίων - Λυκείων

Σαρηγιάννης - Κορονοϊός: Προς τον Μάρτιο θα πάμε σε αυξημένα κρούσματα

Γυμνάσια – Λύκεια: «Βόμβα» Γώγου – Δεν αποκλείεται να αλλάξει η απόφαση για το άνοιγμα

Survivor Spoiler 27/1: Αυτοί κατακτούν τη νίκη σήμερα, αυτή αποχωρεί...

Θρίλερ με το θάνατο του Σήφη Βαλυράκη: Μία «ανάσα» από τον εντοπισμό του χειριστή του αλιευτικού

Κρούσματα σήμερα: 858 νέα ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ - 32 θάνατοι σε 24 ώρες, στους 274 οι διασωληνωμένοι

Σχολεία: Έρχεται η μητέρα των μαχών - Πώς θα γίνει η αξιολόγηση σχολείων και εκπαιδευτικών

Σύλληψη μεγαλογιατρού: «Αν δεν πληρώσετε, δεν θα γίνει νάρκωση» - Η ιστορία πίσω από τη σύλληψη

Survivor Spoiler 27/1: Ποιος θέλετε να παραμείνει στο παιχνίδι; (poll)

Γιώργος Κιμούλης: Οι καταγγελίες, η απάντηση και η «μόδα Μπεκατώρου»

Γιώργος Κιμούλης: Τα 10 λεπτά δημοσιότητας και οι νέες καταγγελίες από Ξυλά και Ρουμελιώτη