Λαμία - Αστέρας Τρίπολης: Η ανατροπή με Τσούκαλο και η απάντηση Ριέρα (photos+videos)

Λαμία - Αστέρας Τρίπολης: Οι γηπεδούχοι έφεραν… τούμπα το ματς, αλλά η απάντηση των Αρκάδων ήταν… άμεση.

Τρομερό παιχνίδι έγινε στο ΔΑΚ της πόλης της Φθιώτιδας, μια και ο Αστέρας Τρίπολης είχε ανοίξει το σκορ με τον Μπαράλες, ο Ντέλετιτς έφερε το ματς στα ίσια και στο 69’ ο Τσούκαλος έκανε την ανατροπή (2-1) για τους γηπεδούχους. Όμως, η… χαρά τους δεν κράτησε πολύ, με τον Ριέρα να ισοφαρίζει.

Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή. Η Λαμία προσπάθησε να εκμεταλλευτεί την ψυχολογία που είχε πάρει μετά την ισοφάριση της αναμέτρησης με το πέναλτι του Ντέλετιτς και στο 69’ ο Τσούκαλος με σουτ από το ύψος της περιοχής, νίκησε τον Παπαδόπουλο και έγραψε το 2-1.

Ωστόσο, εννέα λεπτά αργότερα, στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ριέρα με διπλή προσπάθεια, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια, ισοφαρίζοντας 2-2 και δίνοντας άλλο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Δείτε…

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ