Παναθηναϊκός: Οι νέοι ξεχώρισαν στο β’ ημίχρονο, πως ήταν Χουάνκαρ και Βιγιαφάνιες

Παναθηναϊκός: Οι νέοι παίκτες, που μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο ξεχώρισαν στο φιλικό, που έγινε με τον Απόλλωνα , όπου έπαιξαν και ο Βιγιαφάνιες με τον Χουάνκαρ.

Οι νέοι παίκτες, που μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο ξεχώρισαν και βελτίωσαν την απόδοση του Παναθηναϊκού, που έμεινε στο 1-1 με τον Απόλλωνα.

Στο πρώτο ημίχρονο η απόδοση της ομάδας ήταν μέτρια και ο Μπόλονι χρησιμοποίησε τον Μολό δεξί μπακ, τον Βιγιαφάνιες πίσω από τον Τζαβίδα και τους Μπεκ, Αϊτόρ στα άκρα. Οι Μαυρομάτης, Καραγιάννης ήταν τα στόπερ και οι Σερπέζης Αλεξανδρόπουλος ήταν τα κεντρικά χαφ σε σχηματισμό 4-2-3-1.

Ο Χουάνκαρ έπαιξε για πρώτη φορά μετά τον τραυματισμό του έδειξε, ότι είναι καλά , είχε κάποια ανεβάσματα, και μπορεί στα επόμενα παιχνίδια να τον δούμε βασικό.

Ο Βιγιαφάνιες, που έπαιξε σε όλο το πρώτο μέρος και ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, έπαιξε ελεύθερος πίσω από τον Τζαβίδα και πήρε χρόνο συμμετοχής σε ένα φιλικό, για να είναι πιο έτοιμος όταν θα αρχίσουν και πάλι τα παιχνίδια, δύσκολα όμως φαίνεται τώρα ότι μπορεί να παίξει βασικός. Πάντως ο «Βιγια» είδε το φιλικό σαν επίσημο , έπαιξε στο 100% και μάλιστα κάποιες στιγμές διαφώνησε και με τις διαιτητικές αποφάσεις.

Η παρουσία των Αθανασακόπουλου, Τουρκοχωρίτη, Ηλιάδη, Τζαβίδα στο δεύτερο ημίχρονο δεν πέρασε απαρατήρητη από τον Μπόλονι , που είχε την ευκαιρία να τους δει σε ένα φιλικό με δυνατό αντίπαλο και να τους αξιολογήσει ενόψει της συνέχειας και το κατά πόσο κάποιοι από αυτούς, ή κάποιος θα μπορεί να παίξει. Ο Αθανασακόπουλος, που σκόραρε είναι ένα βήμα πιο μπροστά από τους άλλους, αφού υπήρχαν και προπονήσεις, που ο Μπόλονι τον έβαλε με τους βασικούς.

*Αύριο οι «πράσινοι» θα προπονηθούν το απόγευμα.