Μπόλονι: «Δεν μπορώ να κάνω θαύματα»! (video)

Ο Λάζλο Μπόλονι στάθηκε στην έλλειψη συγκέντρωσης στην άμυνα στο τελευταίο λεπτό που έφερε το 1-1 κόντρα στον Βόλο και κράτησε τον Παναθηναϊκό χωρίς νίκη!

Με… μαχαιριά στην καρδιά έμοιαζε το γκολ του Βόλου στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ. Ο Παναθηναϊκός στο ντεμπούτο του Λάζλο Μπόλονι έμεινε χωρίς νίκη για 5ο σερί ματς στο Πρωτάθλημα, δυσκολεύοντας ακόμη περισσότερο την προσπάθειά του για Ευρωπαϊκή έξοδο.

Ο 67χρονος τεχνικός τόνισε στις δηλώσεις του μετά το ματς, πως στο τελευταίο λεπτό υπήρξε έλλειψη συγκέντρωσης στην άμυνα. Αναφέρθηκε στο γεγονός πως έκανε μόλις δύο αλλαγές στο ματς, ενώ ξεκαθάρισε πως δεν μπορεί να κάνει θαύματα!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Λάζλο Μπόλονι:

«Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, αυτά έχουν συμβεί. Στο προηγούμενο δικό μας ματς ισοφαρίσαμε στο τελευταίο λεπτό. Αυτό έγινε τώρα με τον αντίπαλο. Υπήρχε έλλειψη συγκέντρωσης στην άμυνα στο τελευταίο λεπτό».

Για το αν κρατά κάτι απ’ το ματς: «Σε σύντομο χρονικό διάστημα δείξαμε πως η ομάδα έχει έμπνευση και κινητικότητα, από εκεί και πέρα κάθε παίκτης πρέπει να δείξει τη δική του κινητικότητα».

Για το ότι έγιναν μόνο δύο αλλαγές: «Όπως ήμασταν χαρούμενοι πριν μια βδομάδα, είμαστε στεναχωρημένοι. Δεν ήθελα να δώσω βάση προς τα πίσω. Άλλαξα επιθετικό με κεντρικό να δώσω βαρύτητα στο κέντρο. Μερικές φορές οι αλλαγές δεν βγαίνουν. Αμυντικά δεν είχαμε πρόβλημα. Αυτά συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο. Συγχαρητήρια στον αντίπαλο που προσπάθησε και έκανε το παιχνίδι του.
Το έκανα γιατί δεν ήθελα να σπαταλήσω χρόνο. Βασίστηκα στην εμπειρία Μαουρίσιο και Κουρμπέλη, οι στόπερ ήταν καλοί, στις πτέρυγες ήμασταν εντάξει. Αλλά να σας πω πως δεν μπορώ να κάνω θαύματα».

Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα