ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 1-1: Έτσι ήρθε η μοιρασιά στο ΟΑΚΑ (video+photos)

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: Δείτε πως έληξε ισόπαλο το μεγάλο ντέρμπι για την Super League

Με γκολ του Μουργκ στο 89΄ ο ΠΑΟΚ απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Super League. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 23ο λεπτό με τον Ασφαριφάρντ στη μοναδική τελική προσπάθειά τους σε όλο το παιχνίδι.

Στο 23΄ μια μαγική ασίστ του Μουαμέρ Τάνκοβιτς και ένα εξαιρετικό τελείωμα του Καρίμ Ανσαριφάρντ διαμόρφωσαν το 1-0, στη μοναδική τελική προσπάθεια των γηπεδούχων στο πρώτο 45λεπτο.

Στο 89΄ από σέντρα του Μπίσεσβαρ και κεφαλιά του Σβιντέρσκι, ο Μουργκ πήρε νέα κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα. Ο Τσιντώτας στο φινάλε ήταν ο «σωτήρας» της ΑΕΚ καθώς στο 96΄ νίκησε τον Σφιντέρσκι σε τετ-α-τετ.