Ολυμπιακός-Ατρόμητος 1-0: Στο 86' έπιασε κορυφή η Κ19! (photos)

Με γκολ του Χαϊκάλη στο 86ο λεπτό ο Ολυμπιακός πήρε μια σπουδαία νίκη επί του Ατρομήτου με 1-0, πιάνοντας στην κορυφή τον ΠΑΟΚ με 15 βαθμούς.

Το παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Φωστήρα στον Ταύρο ήταν για γερά νεύρα από την αρχή. Ο Ολυμπιακός μπήκε αρκετά δυνατά πήρε τα ηνία του αγώνα, όμως παρά το γεγονός οτι είχε μεγάλη κατοχή μπάλας δεν κατάφερε να απειλήσει τον Ατρόμητο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Περιστερίου ήταν αυτή που μπήκε πολύ δυνατά αιφνιδιάζοντας τον Ολυμπιακό, που περίμενε το ίδιο σκηνικό, όμως οι παίκτες του Ατρομήτου δεν ήταν σοβαρή στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την ανωτερότητα τους.

Έτσι λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα ο Χαϊκάλης με κοντινό σουτ έπειτα από παράλληλη μπαλιά σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Ρεπορτάζ: Γιώργος Στεργιόπουλος