Ολυμπιακός-Ατρόμητος: Χατ τρικ ο ασταμάτητος Ελ Αραμπί (photos+videos)

Ολυμπιακός-Ατρόμητος: Ο Ελ Αραμπί σκόραρε δυο ακόμα φορές για το 4-0 κόντρα στους Περιστεριώτες

Αφού «ξόδεψε» για ακόμη μία φορά ένα ημίχρονο μένοντας στο «μηδέν» (έβδομο εφετινό που δεν έχει σκοράρει στο πρώτο 45λεπτο), ο Ολυμπιακός «πάτησε» γκάζι στο δεύτερο μέρος κι επικράτησε πολύ εύκολα του Ατρόμητου με 4-0 (με χατ-τρικ του Ελ Αραμπί), στο παιχνίδι που έκλεισε το πρώτο μέρος της 5ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Μαροκινός πήρε... φωτιά στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα προσωπικό σόου, έκανε εύκολα τα πράγματα για τους Πειραιώτες. Στο 52' από ασίστ του Φορτούνη άνοιξε το σκορ (σε φάση που αρχικά δόθηκε οφσάιντ κι εντέλει το γκολ μέτρησε με υπόδειξη του VAR).

Στο 82' έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι», αφού έκανε πρώτα μία φανταστική ντρίμπλα με τακουνάκι έπειτα από πάσα του Λοβέρα (που είχε καθυστερήσει να «σερβίρει» δευτερόλεπτα πριν την ασίστ στον αμαρκάριστο Ραντζέλοβιτς) και στο 87' με κοντινή προβολή έκλεισε το σκορ.

Στο 65' ο Χασάν είχε κάνει το 2-0 έπειτα από ασίστ του Εμβιλά, «τελειώνοντας» ουσιαστικά το ματς.

ΜΑΓΙΚΟ γκολ η Μπενφίκα στο Champions League του ποδοσφαίρου σάλας! (video+photos)
Ηρακλής: Έφτασε ο Γκάρετ
ΟΦΗ: Κάλεσμα στον κόσμο για Ολυμπιακό – Αγωνία για Γκαγιέγος!
Λαμία-Ιωνικός 2-0: Προβάδισμα των Φθιωτών στο… χωράφι του «Αθ. Διάκος» (photos+video)