Παναιτωλικός: Φιλική νίκη, αλλά χτύπησε ο Ματσόλα

Τραυματίας αποχώρησε ο Νίκολας Ματσόλα από το φιλικό του Παναιτωλικού με την ΑΕ Μεσολογγίου.

Δεύτερη φιλική νίκη πανηγύρισε ο Παναιτωλικός, καθώς μετά τον Παναγρινιακό, επικράτησε με 2-1 και της ΑΕ Μεσολογγίου σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στο Emileon.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Γεωργούσης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 6’ από μπαλιά του Γιάκολις ο Ματσόλα με πλασέ ισοφάρισε, αλλά λίγα λεπτά αργότερα αποχώρησε με ενόχληση στο δικέφαλο. Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για θλάση.

Στο 80’ από σέντρα του Σκιαδά ο Μάζουρεκ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Μελίσσας (81’ Καλαντζής), Καρασαλίδης, Μαλής, Τζανακάκης (74’ Βάντερσον), Περέιρα, Ντάλσιο (74’ Σοροβός), Ντίας (74’ Σκιαδάς), Μάζουρεκ, Γιάκολις (60’ Μπελεβώνης), Αριγίμπι (78’ Τρομπούκης), Ματσόλα (λ.τ. 11’ Μεντόσα, 60’ Σκόνδρας).

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»