ΟΦΗ-Πλατανιάς: Τρελοί πανηγυρισμοί στο «Γεντί Κουλέ» (photos)

Με τη ψυχή τους χάρηκαν την παραμονή τους στην Super League οι άνθρωποι του ΟΦΗ μετά τη νίκη με 3-2 κόντρα στον Πλατανιά

Σε ένα πραγματικά απίστευτο θρίλερ, που όμοιό του δεν έχει γίνει εδώ και πολλά χρόνια, με την μία ανατροπή να διαδέχεται την άλλη, ο ΟΦΗ πέτυχε τεράστια νίκη με 3-2 επί του Πλατανιά, στον δεύτερο αγώνα μπαράζ των δύο ομάδων που διεξήχθη στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης και πανηγύρισε την παραμονή του στη Super League, ενώ οι Χανιώτες θα συνεχίσουν και την επόμενη σεζόν στην Super League 2.

Το δεύτερο 45λεπτο στο Ηράκλειο θα μείνει αξέχαστο σε όλους αυτούς που το έζησαν από κοντά, αλλά και σε εκείνους που το παρακολούθησαν τηλεοπτικά. Ο Πλατανιάς, που βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να επιστρέψει ισάριθμες και, μάλιστα, με το γκολ του Παπανικολάου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων (2-2) έδειχνε ότι θα ήταν η ομάδα που θα κέρδιζε το «εισιτήριο» για τα «μεγάλα σαλόνια», μετά το 0-0 στα Περιβόλια.

Την τελευταία λέξη στο ματς, όμως, είχε ο Ναμπί, ο οποίος με καταπληκτικό φάουλ στο 95΄ αιφνιδίασε τους πάντες κι έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Γκολζ και ταυτόχρονα τον ΟΦΗ και τους οπαδούς του στον... έβδομο ουρανό.

Δείτε στη gallery πως οι παίκτες και ο κόσμος του ΟΦΗ πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη

Ολυμπιακή Φλόγα: Στο Καλλιμάρμαρο η ξεχωριστή τελετή παράδοσης - Αναχωρεί με ιστιοφόρο για Μασσαλία
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ