Την Κυριακή η συνέχεια στο Ξάνθη-Λεβαδειακός (photos)

Η απόφαση του διαιτητή για το παιχνίδι στα Πηγάδια.

Την Κυριακή στις 16:00 θα βρεθούν ξανά στο γήπεδο οι παίκτες της Ξάνθης και του Λεβαδειακού, προκειμένου να διαπιστωθεί αν θα είναι καλύτερες οι καιρικές συνθήκες για να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Ο διαιτητής Ιωάννης Παπαδόπουλος, παρά τον δυνατό αέρα, αποφάσισε να ξεκινήσει το παιχνίδι, ωστόσο στο 23’ έγινε αντιληπτό από όλους, πως δεν μπορούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο, με το σκορ να μένει στο 0-0. Εξάλλου, από τη δύναμη του αέρα, είχε σπάσει ένα κομμάτι πλαστικό από τον πάγκο της Ξάνθης!

Καιρού επιτρέποντος, αποφασίστηκε η αναμέτρηση στα Πηγάδια να συνεχιστεί την Κυριακή.

Οι συνθέσεις με τις οποίες ξεκίνησαν το παιχνίδι οι δύο ομάδες

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Κοβάσεβιτς, Κασάδο, Μπαριέντος, Αλμέιδα, Ντουρίτσκοβιτς, Λισγάρας, Καμαρά, Καντά, Γέντρισεκ, Μπαξεβανίδης.

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Νανγκίς, Κονέ, Μαρκόφσκι, Στανόγεβιτς, Ρεκβιασβίλη, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Σαβαντογκό, Μητρόπουλος, Αντιλέχου.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη