Παναθηναϊκός – Ατρόμητος 1-0: Που λεβέντες είναι όλοι με... καρύδια!

Απίστευτη κατέθεση ψυχής για τον Παναθηναϊκό που νίκησε 1-0 τον Ατρόμητο και την τραγική διαιτησία του Σιδηρόπουλου!

Σε ένα ματς… αίμα και άμμος, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να νικήσει 1-0 τον Ατρόμητο και να επιστρέψει στις νίκες στη Super League. Οι «πράσινοι» έβγαλαν ψυχή και καρδιά κόντρα στην τραγική διαιτησία του Σιδηρόπουλου και την πίεση των φιλοξενούμενων, καταφέρνοντας να πάρουν ένα υπερπολύτιμο τρίποντο για τη συνέχεια. Το «τριφύλλι» με μαγκιά και… καρύδια, χάρη στην τρομερή γκολάρα του Μακέντα και την απόκρουση πέναλτι του Διούδη στην ανύπαρκτη παράβαση που ανακάλυψε ο Σιδηρόπουλος, κατάφερε να κρατήσει τη νίκη και να βάλει τρεις  ακόμα βαθμούς στο… σακούλι του.

Το παιχνίδι έγινε… ροντέο στο φινάλε, με τον Σιδηρόπουλο να σφυρίζει μόνο υπέρ του Ατρόμητου αποβάλλοντας τον Δώνη στις καθυστερήσεις και λήγοντας το ματς στο 96’ ενώ είχαν δοθεί μόλις τρία λεπτά καθυστερήσεων. Το να ισοφαρίσει ο Ατρόμητος προφανώς δεν του βγήκε, με αποτέλεσμα να… αναγκαστεί να σφυρίξει τη λήξη. Έτσι πήραν ένα πολύ σκληρό μάθημα και αυτοί που τον έστειλαν σε ρόλο… καμικάζι στο ΟΑΚΑ αλλά και οι φιλοξενούμενοι που νόμιζαν πως θα συνεχίσουν τα... περσινά που έγιναν στο Περιστέρι κόντρα στον Παναθηναϊκό…