Super League: Τα γκολ και οι φάσεις των αγώνων της Κυριακής (6/5) (videos)

Δείτε από το Onsports όλα τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις των σημερινών αγώνων για την 30ή αγωνιστική της Super League.

Μια εκκρεμότητα έμεινε για την ολοκλήρωση του φετινού πρωταθλήματος, μετά την αναβολή της αναμέτρησης στη Λεωφόρο. Μόλις επτά λεπτά διήρκεσε το ματς ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Ξάνθη, καθώς η καταρρακτώδης βροχή που ξεκίνησε να πέφτει, λίγο πριν την έναρξη του αγώνα, ανάγκασε τον διαιτητή Στυλιαρά να διακόψει το ματς και να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Μετά από περίπου 20 λεπτά ξαναβγήκε για να ελέγξει τον αγωνιστικό χώρο, ο οποίος στο μεταξύ είχε μετατραπεί σε... λίμνη, με συνέπεια ο ρέφερι από την Αιτωλοακαρνανία να αποφασίσει την οριστική διακοπή του ματς, το οποίο (καιρού επιτρέποντος) θα συνεχιστεί αύριο (7/5).

Από εκεί και πέρα ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε τον Ολυμπιακό με 3-0, ο Αστέρας Τρίπολης δραπέτευσε με το «διπλό» από το Αγρίνιο (2-0) και ο Πανιώνιος νίκησε στην έδρα του με 2-0 τον Λεβαδειακό.

Για να δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός πατήστε ΕΔΩ.
Για να δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης πατήστε ΕΔΩ.
Για να δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα Πανιώνιος-Λεβαδειακός πατήστε ΕΔΩ.