ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: Όλα τα γκολ από το 2010 κι έπειτα

ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός συγκρούονται σε λίγες ώρες στην Τούμπα για την 23η αγωνιστική της Super League και τον Onsports σας κρατάει συντροφιά με όλα τα γκολ που σημειώθηκαν στις μεταξύ τους αναμετρήσεις από το 2010 κι έπειτα.

Όπως θα δείτε αγαπημένο σκορ των δύο ομάδων τα τελευταία χρόνια είναι το 2-1 αφού σε επτά αναμετρήσεις έχει εμφανιστεί τρεις φορές.

Δείτε στα βίντεο που σας ετοιμάσαμε όλα τα ματς των δύο αντιπάλων στην Τούμπα
τη δεκαετία που διανύουμε.

2009-2010 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 1-2
Οι Πειραιώτες είναι καταφέρει τη σεζόν 2009-2010 να φύγουν νικητές από την Τούμπα, αφού αν και ο Βιεϊρίνια είχε βάλει μπροστά τον ΠΑΟΚ στο 10’ οι Ντιόγκο και Αβραάμ Παπαδόπουλος είχαν χαρίσει τους τρεις βαθμούς στον Ολυμπιακό.

2010-11 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 2-1
Ο Τζιμπούρ είχε βάλει νωρίς μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους αφού στο 12ο λεπτό έκανε το 0-1, όμως ο Κουτσιανικούλης στην εκπνοή του ημιχρόνου και ο Βιτόλο ανέτρεψαν το σκορ και έδωσαν στον ΠΑΟΚ μια πολύτιμη νίκη.

2011-12 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-2

Σε ένα ματς που ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει καθολικά, οι Αμπντούν και Μιραλάς είχαν χαρίσει τη νίκη στους «ερυθρόλευκους».

2012-13 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 1-1

Ντέρμπι με τα όλα του που στο 88’ η Τούμπα πήρε κυριολεκτικά φωτιά αφού ο Αθανασιάδης είχε ισοφαρίσει το γκολ του Τζιμπούρ κι έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας.

2013-14 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 2-1

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 33’ με τον Σάμαρη όμως ο ΠΑΟΚ με γκολ του Αθανασιάδη τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε, ενώ ο Τζαβέλλας στο 84’ έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους.

2014-15 ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-0
Από τα πιο «φτωχά» ντέρμπι που είδαμε ποτέ μας, οι φάσεις δεν έλειψαν όμως έλειψε το γκολ.

2015-16 ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-2
Ο Ιντέγε και ο Μιλιβόγεβιτς ήταν οι ποδοσφαιριστές που είχαν κρίνει το περσινό παιχνίδι τψν δύο ομάδων το οποίο στη λήξη του βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους με 2-0.