Παπαδόπουλος: «Πέσαμε πάνω στον… Ανέστη»

Ο Σούλης Παπαδόπουλος υποστήριξε πως η Λάρισα δεν πήρε κάτι θετικό λόγω του Γιάννη Ανέστη.

Συγκεκριμένα τόνισε στη συνέντευξη Τύπου:

«Θα δώσω συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για τη νίκη που έκανε. Θα ξεκινήσω από τα τελευταία λόγια του προπονητή της ΑΕΚ, τον οποίο εκτιμώ πολύ και ήταν από τους καλούς ποδοσφαιριστές και θα γίνει μεγάλος προπονητής. Είπε μια κουβέντα, που θα την πω στους παίκτες μου αύριο. Είπε θέλαμε τη νίκη για να εξασφαλίσουμε την άνοδο. Όταν είπα πως θα κάνουμε το δέκα στα δέκα, πολλοί με κοροϊδεύαν. Ο αντίπαλος μας παρακολουθούσε και είχε δει πως έχουμε τις δυνατότητες αν κερδίζαμε σήμερα να έχουμε ελπίδες. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν νευρικοί. Δεν ήμασταν καλοί. Η ΑΕΚ πέτυχε ένα γκολ από ένα λάθος. Στο δεύτερο ημίχρονο έχουμε κάνει ένα πολύ καλό παιχνίδι δεν ευτυχήσαμε να σκοράρουμε. Όταν χάνεις, χάνεις. Ψηλά το κεφάλι για το επόμενο παιχνίδι. Καταφέραμε να φέρουμε τον κόσμο πίσω, αλλά δεν του δώσαμε χαρά. Θα προσπαθήσουμε και στα επόμενα παιχνίδια. Σήμερα δεν ήμασταν άτυχοι, πέσαμε πάνω σ’ έναν εξαιρετικό τερματοφύλακα».

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50