Ακίνο: «Δίκαιη η ισοπαλία»

Ο Ντάνι Ακίνο υποστήριξε πως τόσο η Ζάκυνθος όσο και ο Αγροτικός Αστέρας θα μπορούσαν να είχαν πάρει τη νίκη.

Ο τεχνικός της ομάδας της Ζακύνθου είπε στη συνέντευξη Τύπου:

«Γενικώς είναι δύσκολο να κάνεις μια ανάλυση στο παιχνίδι αυτό. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μου θεωρώ ήταν καλύτερη. Ο αντίπαλος προσπάθησε με κάποια σουτ να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις. Μετά το 1-0, η ομάδα θα μπορούσε να βάλει ένα δεύτερο γκολ και να διευρύνει το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος ήταν καλύτερος. Είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του. Οι ποδοσφαιριστές μου εκνευρίστηκαν μετά το 1-1. Είχε μια ευκαιρία ο Αγροτικός Αστέρας με τον Πάτο και εμείς το δοκάρι με τον Βαρέλα. Σε γενικές γραμμές μπορούσαν και οι δυο ομάδες να πάρουν το σημερινό παιχνίδι. Είναι δίκαιη η ισοπαλία».