Αλεξίου: «Άδικη η ήττα μας»

Ο Αλέξης Αλεξίου υποστήριξε πως η Ζάκυνθος στάθηκε τυχερή για να πάρει τη νίκη με 1-0 απέναντι στον Εθνικό Σερρών.

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του έμεινε ο τεχνικός του Εθνικού Σερρών, Αλέξης Αλεξίου. Μιλώντας μετά το τέλος του ματς, χαρακτήρισε άδικη την ήττα της ομάδας του από τη Ζάκυνθο.

«Είχαμε την ατυχία σήμερα στο ζέσταμα να έχω δυο παίκτες που πάθανε προσαγωγό. Ο Μπλέντι και ο Κρουσταλλέλης. Δεν έχω κανένα παράπονο από τα παιδιά. Προσπαθήσανε πάρα πολύ. Κάναμε δυο τρεις φάσεις να ισοφαρίσουμε. Η Ζάκυνθος νομίζω σήμερα δεν δικαιούται τίποτα. Δεν έχει πραγματοποιήσει κάποια ευκαιρία. Φάγαμε ένα γκολ από στημένο. Δεν κινδυνέψαμε στην συνέχεια και θεωρώ ότι ήταν αδικία που χάσαμε αυτόν τον αγώνα. Εγώ είμαι μια μέρα που ήρθα στην ομάδα.  Έχει νέα παιδιά που έχουν όρεξη για δουλειά. Μείνανε εφτά παιχνίδια, αλλά πιστεύω θα τα πολεμήσουμε. Οι παίκτες έδωσαν την ψυχή τους, αλλά δυστυχώς σήμερα δεν δικαιούταν η Ζάκυνθος να κερδίσει το παιχνίδι. Το κέρδισε από εμπειρία. Δεν έχω κανένα παράπονο, θα παλέψουμε για να γλιτώσουμε τον υποβιβασμό».

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα