Όγιος: «Δύσκολη η κατάσταση»

Ο Γκιγιέρμο Όγιος παραδέχτηκε πως ή βαριά ήττα του Ηρακλή βαραίνει τον ίδιο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου:

«Μετά από ένα σκληρό αποτέλεσμα η αποκλειστική ευθύνη βαρύνει τον προπονητή. Το παιχνίδι ξεκίνησε θετικά για μας, ξαφνικά, σε ένα λεπτό, χάσαμε το προβάδισμα που αποκτήσαμε και αυτό άλλαξε εντελώς το παιχνίδι. Το άλλαξε γιατί διαφοροποιήθηκε εντελώς το κίνητρο στην ομάδα, άλλαξε την ψυχολογία, με διαφορετικό τρόπο, και των δύο ομάδων. Παρ’ όλα αυτά συνεχίσαμε να προσπαθούμε. Πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο είχαμε προβλήματα με δύο παίκτες, είναι σημαντικό να βλέπεις συμπαίκτη σου να είναι τραυματίας και να μην μπορεί να συνεχίσει. Κερδίσαμε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο, με δικό μας λάθος προέκυψε το 3-1. Η ομάδα και πάλι συνέχισε να προσπαθεί, είχαμε δυο σημαντικές ευκαιρίες στο 3-1 και δύο σημαντικές επεμβάσεις από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα αν είχαμε σκοράρει τότε. Στο 4-1 τελείωσαν όλα. Θέλω να συγχαρώ τους ποδοσφαιριστές μου, η ομάδα μου δικαιούνταν περισσότερα πράγματα στο πρώτο παιχνίδι. Δεν ψάχνουμε καμία δικαιολογία, αποκλειστήκαμε από το Κύπελλο και πλέον κυνηγάμε τον επόμενο στόχο μας. Αν μας αρέσει κάποια στιγμή η ήττα θα σταματήσω να ασχολούμαι με το άθλημα. Δεν υπάρχει ιδιαιτερότητα σε αντίπαλο, γήπεδο, πάντα ψάχνεις τη νίκη. Κάποιες φορές μπορεί να χάνεις, όπως χάσαμε σήμερα. Η κατάσταση στην ομάδα είναι δύσκολη. Δε μου αρέσει να σχολιάσω γιατί δεν καθόμουν στον πάγκο, αυτό που θέλω να πως είναι πως δεν μπορεί να στερεί κανείς στον άλλο την εργασία του. Με κράτησε εκτός πάγκου σήμερα το γνωστό θέμα με τα χαρτιά μου».

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)
Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας
Κατάταξη UEFA: «Ζωντανές» ελπίδες για την 15η θέση μετά το θρίαμβο του Ολυμπιακού