Premier League: Η Άστον Βίλα μαύρισε την Πρωτοχρονιά της Τότεναμ!

Premier League: Η Τότεναμ ηττήθηκε 0-2 στην έδρα της από την Άστον Βίλα κι έμεινε εκτός τετράδας!

Το πρώτο ματς του 2023 στην Premier League συνοδεύτηκε από τη μεγάλη έκπληξη της Άστον Βίλα στο Λονδίνο, όπου οι «χωριάτες» επικράτησαν με 2-0 της Τότεναμ στο προτελευταίο χρονικά παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής

Οι «πετεινοί» μετρούσαν πριν την έναρξη της αναμέτρησης 14 ματς αήττητοι απέναντι στο σύλλλογο του Μπέρμιγχαμ σε όλες τις διοργανώσεις (12-2-0), ωστόσο, το σερί αυτό σταμάτησαν σήμερα οι Μπουέντια και Ντόουγκλας Λουίζ με τα γκολ που πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Η σημερινή ήταν μόλις η 3η νίκη στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Ουνάι Έμερι στα τελευταία 22 ματς με αντίπαλο την Τότεναμ και η 6η συνολικά στην τρέχουσα περίοδο.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Γουέστ Χαμ-Μπρέντφορντ      0-2

(18΄ Τόνι, 43΄ Ντα Σίλβα)

Λίβερπουλ-Λέστερ            2-1

(38΄αυτ., 45΄αυτ. Φας - 4΄ Ντιούσμπερι-Χαλ)

Γουλβς-Μάντσεστερ Γ.        0-1

(76΄ Ράσφορντ)

Μπόρνμουθ-Κρίσταλ Πάλας     0-2

(19΄ Τζόρνταν Αγιού, 36΄ Έζε)

Φούλαμ-Σαουθάμπτον          2-1

(32΄ Περέιρα, 89΄ Παλίνια - 56΄ Γουόρντ-Πράους)

Μάντσεστερ Σίτι-Εβερτον     1-1

(24΄ Χάαλαντ - 64΄ Γκρέι)

Νιούκαστλ-Λιντς             0-0

Μπράιτον-Αρσεναλ            2-4

(65΄ Μιτόμα, 77΄ Φέργκιουσον - 2΄ Σάκα, 39΄ Όντεγκααρντ, 47΄ Ενκετιά, 71΄ Μαρτινέλι)

Σαουθάμπτον       12

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ