Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (20/11)
17 SHARES
ΙΝΤΙΜΕ

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (20/11)

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων στους 5 ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Με συναρπαστικά παιχνίδια διεξήχθη σήμερα η 2η αγωνιστική στους πέντε ομίλους της Γ' Εθνικής.

Οι βαθμολογίες των πέντε ομίλων της Γ' Εθνικής

Στον 1ο όμιλο, ο Πανθρακικός συνέχισε την προέλασή του, επικρατώντας 3-1 του Βύρωνα στην Καβάλα, ενώ ο Ορφέας Ξάνθης επιβλήθηκε 4-0 του Μ. Αλέξανδρου Ορφανίου. Το ντέρμπι της Δόξας Δράμας με την Καβάλα έληξε ισόπαλο 1-1.

Στον 2ο όμιλο, η Κοζάνη επικράτησε 2-0 της Καστοριάς στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής, ενώ ο Πιερικός επικράτησε 3-0 του Δωτιέα Αγιάς.

Στον 3ο όμιλο, ο Τηλυκράτης νίκησε 2-1 τον ΑΟ Υπάτου, ενώ ο Πανελευσινιακός επικράτησε 2-0 του Ναυπακτιακού Αστέρα. Τα Τρίκαλα απέδρασαν με τη νίκη (1-0) από τη Ζάκυνθο.

Στον 4ο όμιλο, ο Πανιώνιος πήρε το πρώτο του τρίποντο, καθώς νίκησε 2-0 τον Ιάλυσο, ενώ ο Πανηλειακός επικράτησε 1-0 της Μυκόνου. Η Ρόδος επιβλήθηκε 3-1 του Πάτραι, ενώ ο ΑΟ Πυλίου Κω νίκησε 3-0 τον Αίαντα Γαστούνης.

Στον 5ο όμιλο, ο Φωστήρας αν και έπαιζε με δέκα παίκτες, νίκησε 2-0 το Μοσχάτο, ενώ ο Άγιος Νικόλαος επικράτησε 2-1 του Αγίου Ιερόθεου εκτός έδρας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Άρης Αβάτου 3-1
Αγροτικός Αστέρας-Καμπανιακός 0-1
Δόξα Δράμας-Καβάλα 1-1
Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης 0-1
Βύρων Καβάλας-Πανθρακικός 1-3
Νέστος Χρυσούπολης-Πανδραμαϊκός 1-4
Ορφέας Ξάνθης-Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου 4-0
Ρεπό: Ποσειδών Μηχανιώνας

2ος όμιλος

Ελασσόνα-Μακεδονικός Φούφα 1-0
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-ΑΕΠ Κοζάνης 2-0
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Εδεσσαϊκός 1-1
Ολυμπιακός Βόλου-Σβορώνος 1-0
Πιερικός-Δωτιέας Αγιάς 3-0
ΑΟ Χανιώτης-Εθνικός Κεραμιδίου 1-2
Κοζάνη-Καστοριά 2-0

3ος όμιλος

Χαλκίδα-Αστέρας Πετριτή 1-1 
Τηλυκράτης-ΑΟ Υπάτου 2-1
Απόλλων Πάργας-Βύζας Μεγάρων 0-0
Ζάκυνθος-Τρίκαλα 0-1
Φήκη-Διγενής Νεοχωρίου 0-0
Πανελευσινιακός-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0
ΑΕ Λευκίμμης-Παναγρινιακός 2-0

4ος όμιλος

Πανηλειακός-ΑΕ Μυκόνου 1-0 
Αιολικός-Παναργειακός 0-1
Πανγυθεατικός-Ερμιονίδα 1-1
Πανιώνιος-Ιάλυσος 2-0
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-ΑΟ Διαβολιτσίου 1-1
ΑΟ Πυλίου Κω-Αίας Γαστούνης 3-0
Ρόδος-Πάτραι 3-1

5ος όμιλος

Φωστήρας-Μοσχάτο 2-0
Άγιος Ιερόθεος-Άγιος Νικόλαος 1-2
ΑΟ Τυμπακίου-Αλμυρός 3-0
Θύελλα Ραφήνας-Εθνικός 1-0
Άρης Πετρούπολης-Πόρος 3-1
Κερατσίνι-Μαρκό 1-1
Αγία Παρασκευή-Γιούχτας 0-0



Ο Τομ Χανκς είναι ο γερό-Τζεπέτο που περιμέναμε χρόνια να δούμε στις οθόνες μας
Ο Τομ Χανκς είναι ο γερό-Τζεπέτο που περιμέναμε χρόνια να δούμε στις οθόνες μας
ΠΑΟΚ: Με φιλικό κόντρα στην Ασντόντ ξεκινάει η προετοιμασία του «Δικεφάλου του Βορρά» στην Κύπρο
ΠΑΟΚ: Με φιλικό κόντρα στην Ασντόντ ξεκινάει η προετοιμασία του «Δικεφάλου του Βορρά» στην Κύπρο
Πρωτάθλημα Πόλο Νέων Ανδρών: Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Β΄ φάση - Όλα τα αποτελέσματα
Πρωτάθλημα Πόλο Νέων Ανδρών: Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Β΄ φάση - Όλα τα αποτελέσματα
Αεράκης:Η λατρεία για τον γιο του, Σπύρο και τον συνονόματο εγγονό του
Αεράκης:Η λατρεία για τον γιο του, Σπύρο και τον συνονόματο εγγονό του