Χαμός με αποβολές στο Τροφέο Ντε Καμπεόνες: Δέκα κόκκινες κάρτες σε ένα ματς (video)
screenshot

Ο τελικός του Τροφέο Ντε Καμπεόνες ανάμεσα σε Μπόκα Τζούνιορς και Ρασίνγκ Κλαμπ είχε τρελή εξέλιξη.

Απίθανα πράγματα έγιναν στον τελικό του Τροφέο Ντε Καμπεόνες της Αργεντινής ανάμεσα σε Μπόκα Τζούνιορς και Ρασίνγκ Κλαμπ. Η Ρασίνηγκ επικράτησε 2-1, με τον διαιτητή να σφυρίζει πρόωρα τη λήξη του ματς αφού οι Σενέισες έμειναν με λιγότερους από έξι παίκτες, λόγω μπαράζ αποβολών.

Το παιχνίδι ήταν 1-1 και στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας, οι δυο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκαν με απευθείας κόκκινη, οι Σεμπάστιαν Βίγια της Μπόκα και Γιόχαν Καρμπονέρο της Ρασίνγκ.

Στην παράταση, αποβλήθηκε και ο Άλαν Βαρέλα για τους «χεϊνένσες». Αλλά ο κακός χαμός σημειώθηκε μετά το γκολ της νίκης για τη Ράσινγκ από τον Κάρλος Αλκαράθ στο 118’.

Λόγω του πανηγυρισμού του σκόρερ, προκλήθηκε μαζική συμπλοκή παικτών, με τον μουντιαλικό διαιτητή Φακούντο Τέγιο να μοιράζει στη συνέχεια κόκκινες κάρτες.

Συγκεκριμένα, απέβαλε άλλους πέντε παίκτες από την Μπόκα, τους Αντβίνκουλα (120'+5'), Σαμπράνο (120'+6'), Γκονζάλες (120'+7'), Φάμπρα (120'+8) και Μπενεντέτο (120'+10'), ενώ οι Αλκαράθ (120'+4') και Σαμπέγιος (120'+6') αποβλήθηκαν από πλευράς Ράσινγκ.

Το ματς ολοκληρώθηκε αναγκαστικά, καθώς η Μπόκα δεν είχε παίκτες να συνεχίσει στα τελευταία λεπτά.

NBA: Ο Μάξεϊ «ντύθηκε» Ρέτζι Μίλερ κι οι Σίξερς απέφυγαν τον αποκλεισμό – Προβάδισμα για Καβαλίερς
NBA: «Ζωντανοί» οι Μπακς! Μείωσαν σε 2-3 χωρίς Αντετοκούνμπο και Λίλαρντ
Champions League: Φαβορί η Παρί Σεν Ζερμέν, ονειρεύεται η Ντόρτμουντ – Η ώρα και το κανάλι
Στίβος: Τρίτη θέση για την Τζένγκο στην Ουέλβα