Serie A: Όρθια η Μίλαν σε ματς με φινάλε-έπος! (VIdeos)

Serie A: Ισοφαρίστηκε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων και βρήκε το σθένος να πετύχει δύο ακόμη τέρματα και να νικήσει τελικά 3-1 η Μίλαν στην έδρα της Έμπολι!

Αν υπάρχει «καρδιά του πρωταθλητή», τότε η Μίλαν τη διαθέτει σε διπλή ποσότητα. Οι «ροσονέρι» δοκιμάστηκαν στην έδρα της Έμπολι για την 8η αγωνιστική. Και πήραν μια τεράστια νίκη με 3-1, λόγω του πως εξελίχθηκε το ματς.

Με γκολ του Ρέμπιτς στο 79’ η Μίλαν προηγήθηκε και φάνηκε πως θα πάρει αυτό που θέλει. Αλλά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, φάνηκε να έρχεται το σοκ. Ο Μπαϊράμι ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πίστεψαν πως θα πάρουν σημαντικό βαθμό.

Αλλά οι «ροσονέρι» βρήκαν το σθένος να «απαντήσουν» αμέσως, σημειώνοντας μάλιστα δύο τέρματα στα υπόλοιπα λεπτά των καθυστερήσεων. Ο Τουρέ στο 90+3’ έκανε το 1-2, για να έρθει ο Ράφαελ Λεάο στο 7ο του έξτρα χρόνου να κάνει το 1-3.

Με αυτόν τον εντυπωσιακό τρόπο η Μίλαν έφτασε τους 17 βαθμούς μειώνοντας στους 3 την απόσταση απ’ την πρωτοπόρο Μίλαν. Η Έμπολι έμεινε στους 7.

Σε αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής της Serie A σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Σαμπντόρια 2

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague