Premier League: Νίκη με ανατροπή για την Φούλαμ κόντρα στην Νότιγχαμ (vids)
Twitter/Fulham FC

Με ένα συναρπαστικό ματς, ξανά στο «Σίτι Γκράουντ» και την επιστροφή της Άστον Βίλα στις νίκες εκκίνησε η 8η αγωνιστική της Premier League, ύστερα από την αναβολή των συναντήσεων της περασμένης εβδομάδας, λόγω του θανάτου της βασίλισσας Ελισάβετ.

Όπως συνέβη και στις 3/09 και πάλι μέσα στην έδρα της, η Νότιγχαμ προηγήθηκε, αυτή την φορά με 1-0 της Φούλαμ, αλλά μέσα σε 5 λεπτά στο δεύτερο μέρος δέχτηκε τρία γκολ με αποτέλεσμα να ηττηθεί 2-3, σκορ με το οποίο είχε χάσει και από την Μπόρνμουθ!

Ήταν η 4η σερί ήττα ανεξαρτήτως διοργάνωσης για την Φόρεστ, η οποία έμεινε για 5ο σερί ματς χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-1-4). Κι αν απόψε ο Σέρβος στράικερ, Αλεξάνταρ Μίτροβιτς δεν βρήκε δίχτυα για τους Λονδρέζους (49 γκολ στα τελευταία 50 ματς σε Premier League και Championship), εντούτοις η ομάδα του Μάρκο Σίλβα κατάφερε να αιδνιδιάσει τους γηπεδούχους στο πρώτο 15λεπτο της επανάληψης και να πάρει ένα μεγάλο «διπλό».

Η Άστον Βίλα επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 ματς (0-1-2) και με το γκολ του Ράμσεϊ επικράτησε 1-0 της Σαουθάμπτον, πανηγυρίζοντας το 2ο εφετινό της «τρίποντο».

Μπάσκετ Γυναικών: Εύκολα πήγε τη σειρά σε πέμπτο ματς ο Παναθηναϊκός
Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα