Premier League: Εκπληκτική Μπράιτον - Διέλυσε την Λέστερ (video)
Twitter/Brighton

Η εξαιρετική πορεία που διαγράφει η Μπράιτον στις πρώτες 6 αγωνιστικές της Premier League συνεχίζεται με αμείωτη ένταση.

Η ομάδα του Γκράχαμ Πότερ δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στην ουραγό, Λέστερ, ωστόσο, στο δεύτερο «πάτησε το γκάζι» και με το τελικό 5-2 ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 4 νίκες σε 6 ματς (έχει μία ήττα και μία ισοπαλία).

Οι γηπεδούχοι παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το γκολ από τ΄ αποδυτήρια του Ιχεανάτσο προηγήθηκαν με 2-1 στο 15΄, ωστόσο, το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες (2-2). Μέσα σε 7 λεπτά στην επανάληψη η Μπράιτον «καθάρισε» το παιχνίδι με άλλα δύο τέρματα, με τις «Αεπούδες» να μην μπορούν να «επιστρέψουν» και να μένουν με μόλις ένα βαθμό μετά από 6 αγώνες στο πρωτάθλημα!

Το «κερασάκι στην τούρτα» για την Μπράιτον έβαλε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μακ Άλιστερ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Ο ίδιος παίκτης είχε σκοράρει και στο 47΄, αλλά μετά την εξέταση της φάσης από το VAR το γκολ δε μέτρησε (οφσάιντ).

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ
Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά