Premier League: Τεσσάρα στο ημίωρο η Τσέλσι, ζόρια στο ημίχρονο με την Μπράιτον η Άρσεναλ! (vids)

Premier League: Στο 31' η Τσέλσι ήταν 4-0 μπροστά στο σκορ στο εκτός έδρας ματς με την Σαουθάμπτον. Η Άρσεναλ στο ημίχρονο χάνει 1-0 από την Μπράιτον.

Η Τσέλσι μετά την ήττα σοκ από την Μπρέντφορντ και το 1-3 από την Ρεάλ Μαδρίτης ξεσπάει στη Σαουθάμπτον.

Οι «μπλε» στο 31' στον εκτός έδρας αγώνα ήταν μπροστά στο σκορ με 0-4!

Η Άρσεναλ, αντίθετα, μετά την ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα για το Champions League. Τα βρίσκει, όμως, σκούρα εντός έδρας στο πρώτο μέρος με την Μπράιτον, αφού χάνει 1-0 από το 29' με γκολ του Τροσάρντ, ενώ μέσω VAR ακυρώθηκε γκολ του Γκάμπριελ Μαρτινέλι στις καθυστερήσεις.