Παπαδόπουλος: «Δίκαια πρωταθλήτρια η Παναχαϊκή – Χάσαμε άδικα στο Αγρίνιο»

Ο Σούλης Παπαδόπουλος αναφέρθηκε στην πορεία της Παναχαϊκής στον δεύτερο γύρο.

Ανάμικτα ήταν τα συναισθήματα μετά το τέλος του αγώνα στο Αγρίνιο για τον τεχνικό της Παναχαϊκής Σούλη Παπαδόπουλο, ο οποίος αναφέρθηκε από την μια στην κατάκτηση του πρωταθλήματος και από την άλλη στην άδικη ήττα από τον Παναγρινιακό.

«Ήταν ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον αλλά αυτό δεν έχει σημασία. Πρώτα από όλα θέλω να πως είμαστε πολύ χαρούμενοι που κατακτήσαμε το πρωτάθλημα μετά το χθεσινό παιχνίδι, πιστεύω πως δίκαια είμαστε πρωταθλητές, ήταν η καλύτερη ομάδα στο β’ γύρο, έχουμε την καλύτερη επίθεση, την καλύτερη άμυνα, τον πρώτο σκόρερ στο πρωτάθλημα, ενώ έχουμε άλλους 2 που έχουν σημείωσε 7-8 γκολ» είπε αρχικά ο Σούλης Παπαδόπουλος.

Για το παιχνίδι ανέφερε: «Ήρθαμε στο Αγρίνιο για να δώσουμε ένα παιχνίδι και θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια τους.

Ήμασταν πολύ καλοί, προηγηθήκαμε στο α΄ ημίχρονο, μπήκαμε δυνατά και προηγηθήκαμε και δεχθήκαμε ένα γκολ από στατική φάση. Στο Β΄ ημίχρονο μόνο η δική μας ομάδα υπήρχε μέσα στο γήπεδο, μας έλειπε η τελική φάση, έλειπαν βεβαία και 2 παιδιά λόγω καρτών αλλά και δυο ακόμα για λόγους υγείας όμως όσοι έπαιξαν προσπάθησαν πολύ.

Δεχτήκαμε ένα ακόμα γκολ με πέναλτι που ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως το έδωσε ο διαιτητής και είναι άδικο για την προσπάθεια των παικτών μας.

Έχουμε ένα ακόμα παιχνίδι για να το κερδίσουμε και να το χαρούμε και στη συνέχεια θα ετοιμαστούμε για τα μπαράζ».