Premier League: Ασταμάτητη η Γουέστ Χαμ, «βλέπει» Champions League (videos)

Στο «London Stadium» σταμάτησε η ξέφρενη πορεία της Γουλβς και δράστης ήταν η Γουέστ Χαμ, που επιβλήθηκε των «Λύκων» με 1-0, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής στην Premier League.

Τα «Σφυριά» του Ντέιβιντ Μόγες έφτασαν σε μια μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν ιδιαίτερα φορμαρισμένο αντίπαλο, έφτασαν την Άρσεναλ στην πέμπτη θέση (με τρεις αγώνες περισσότερους) και βρίσκονται μόλις στο -2 από την τέταρτη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ, για την αγωνιστική περίοδο 2022-23.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Τσέχος Τόμας Σούσεκ στο 59ο λεπτό, από ασίστ του Μικάιλ Αντόνιο.

Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»