Premier League: Ντεμπούτο με το δεξί για Ράνγκνικ στην Γιουνάιτεντ - Όλα τα γκολ (videos)

Με νίκη έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Ραλφ Ράνγκνικ, πανηγυρίζοντας τη δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Κρίσταλ Πάλας στο «Ολντ Τράφορντ», για την 15η αγωνιστική της Premier League.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» δυσκολεύτηκαν, αλλά τελικά πήραν τη νίκη με το γκολ του Φρεντ στο 77ο λεπτό.

Στο μεταξύ η Τότεναμ συνεχίζει να βελτιώνεται με τον Αντόνιο Κόντε στον πάγκο της, επικρατώντας εύκολα της Νόριτς με 3-0. Οι Τζόλης και Γιαννούλης ήταν στον πάγκο των φιλοξενούμενων. Τέλος η Μπρέντφορντ βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή και προηγήθηκε με 2-1, αλλά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάμφορντ γλίτωσε τους γηπεδούχους από την ήττα (2-2).

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Γουέστ Χαμ-Τσέλσι 3-2 (40' πεν. Λανζίνι, 56' Μπόουεν, 87' Μαζουάκου-29' Σίλβα, 44' Μάουντ)

Νιούκαστλ-Μπέρνλι 1-0 (40' Γουίλσον)

Σαουθάμπτον-Μπράιτον 1-1 (29' Μπρόχα-90'+ Μοπέ)
Γουλβς-Λίβερπουλ 0-1 (90+4' Οριγκί)

Γουότφορντ-Μάντσεστερ Σίτι 1-3 (74' Ερνάντες - 4' Στέρλινγκ, 31', 63' Μπερνάρντο Σίλβα)

Λιντς-Μπρέντφορντ 2-2 (27' Ρόμπερτς, 90'+ Μπάμφορντ-54' Μπαπτίστ, 61' Κάνιος)
Μάντσεστερ Γ.-Κρίσταλ Πάλας 1-0 (77' Φρεντ)

Τότεναμ-Νόριτς 3-0 (10' Μόουρα, 67' Σάντσες, 77' Σον)

Άστον Βίλα-Λέστερ 05/12
Έβερτον-Άρσεναλ 06/12

Χάντμπολ: Προβάδισμα πρόκρισης για την Εθνική Ελλάδας
Euroleague: Break στην έδρα της Μονακό και αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR η Φενέρμπαχτσε
Conference League: Πρώτη φιναλίστ η Φιορεντίνα, απέκλεισε την Μπριζ
Άστον Βίλα: "Θέλετε να ποντάρετε εναντίον μας;"