ΠΟ Φήκης: «Δεν στάθηκε στο ύψος της η διαιτησία»

Αιχμές για τη διαιτησία άφησε ο ΠΟ Φήκης μετά την πρεμιέρα της στη Γ' Εθνική.

Το ποστάρισμα της Φήκης:

Η ομάδα μας δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Η Φήκη ξεκίνησε νωθρά τον αγώνα και μετά το 30ο λεπτό άρχισε να δείχνει τις δυνατότητες που έχει.

Το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 0-0. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας εμφανίστηκε όπως την έχουμε συνηθίσει, με πολύ καλή κατοχή μπάλας, δημιουργικό ποδόσφαιρο και χωρίς να δέχεται καμία σοβαρη πίεση από τον αντίπαλο. Σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνάς μας, όμως, στο 68′ προηγήθηκε η Ελασσόνα.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν μπορέσαμε να ισοφαρίσουμε και μοιραία ήρθε η ήττα. Αν και δεν πρέπει και δεν μας αρέσει να αναφερόμαστε στην διαιτησία δεν μπορούμε να παραλείψουμε ότι η σημερινή τριάδα διαιτητών δεν στάθηκε στο ύψος της καθ’όλη την διάρκεια του αγώνα.